Капітальні ремонти в школах Дніпра: нові їдальні, вбиральні, вікна, покрівлі та утеплені фасади

28.09.2020 13:37   -
Автор:

У Дніпрі за останні три роки різні види капітальних ремонтів зроблено в понад 90 закладів середньої освіти. Серед іншого – це нові їдальні, вбиральні, вікна, двері, покрівлі, спортзали, майданчики тощо. Про це під час виїзної пресконференції повідомив в. о. начальника відділу технічного нагляду при департаменті гуманітарної політики ДМР Олександр Аджимян.

За його словами, цього року різними видами капітальних робіт охоплено близько 40 шкіл міста.

«Наприклад, у 21 школі зробили цілком нові вбиральні та їдальні, у тому числі з новими рукомийниками. Усюди використовуємо сучасні якісні матеріали, а також робимо яскравий дизайн, щоб приміщення гарно виглядали. Звісно, в один момент оновити усі заклади неможливо. Тому, за дорученням міського голови Бориса Філатова, розроблено план капітальних ремонтів шкіл з різними видами робіт на три роки. Цей план узгоджувався з Батьківською радою при міському голові. Туди потрапили не лише школи-тисячники, а й заклади, де навчаються не дуже багато дітей. Вже почали розробляти відповідні проєкти для перших 32 шкіл. Власне, роботи почнуться вже в наступному році», – розповів Олександр Аджимян.

Середня загальноосвітня школа №39, що на ж/м Північний, – одна з тих, де капітально відремонтували всі 11 вбиралень та їдальню.

«У нашій школі дві будівлі. Їдальня знаходиться у старішій будівлі, якій вже майже 70 років. Зрозуміло, що все було тут у геть зношеному стані. Але ми намагалися своїми силами все підтримувати в більш-менш нормальному вигляді. Звернулися до керівництва міста з проханням, що в першу чергу закладу потрібно оновити їдальню і вбиральні. Нас почули і зробили капітальні ремонти. Зараз просто краса. У їдальні – нові вікна, батареї, меблі, стеля, стіни, підлога. Тепер учні називають це шкільним рестораном. Більш того, перед їдальнею зробили нову зону з рукомийниками з безконтактними змішувачами. У період карантину – це дуже актуально. А одна із 11 вбиралень пристосована для осіб з інвалідністю», – підкреслила директорка школи № 39 Ольга Мастіпанова.

Представниця батьківського комітету згаданої школи Ольга Ревуцька зазначила: «Діти наші просто в захваті від ремонтів. Маю трьох доньок. Молодша ходить у п’ятий клас, а дві старші вже закінчили цю школи і жалкують, що не встигли застати такі гарні оновлення».

А школа №83 – одна із понад 80-ти закладів освіти, які потрапили до муніципальної програми з підвищення енергоефективності в бюджетних установах та закладах міста, яка реалізується у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Фондом Східноєвропейського партнерства. У частині закладів проводиться повна термомодернізація з утепленням фасадів, покрівлі, заміною вікон, проведенням інженерних робіт задля економії енергоресурсів. Завдяки енергоефективним заходам у цих закладах будуть не лише комфортні температурні умови, а й економія споживання енергоресурсів, яка, за очікуванням, буде не менше, ніж 30%.

«Зокрема, у школі №83 встановили індивідуальний тепловий пункт для регулювання подачі тепла, утеплили фасад будівлі площею майже 5 тис. квадратних метрів, а також майже 2,5 тис. квадратних метрів підлоги горища та переходи між старшою та молодшою школами, замінили вікна на енергоощадні. Загалом, завдяки економії на оплаті енергоресурсів міська рада і сплачуватиме відсотки по наданому кредиту. А головне – у тих закладах освіти, де проводимо подібну термомодернізацію, буде комфортна температура», – сказав начальник відділу реалізації інвестиційних проєктів КП «Дніпровська муніципальна енергосервісна компанія» Володимир Афанасьєв.

Зі свого боку, директорка школи №83 Нуне Степанян розповіла: «Будівля школи – панельна забудова. У нас було достатньо прохолодно в осінньо-зимовий період. У деяких приміщеннях температура ледь сягала 10 градусів. Тому дуже раді, що потрапили до такої програми термомодернізації. Вже зараз видно, який гарний фасад у школи, а головне, – очікуємо, що буде тепло. До речі, ще в минулий опалювальний сезон вже було утеплено молодшу школу, і вже тоді відчули, що в класах набагато тепліше».

Голова батьківського комітету школи №83 Юлія Черечеча разом з іншими батьками радіє, що їхній школі так пощастило з ремонтом.

«Маю трьох дітей, які усі тут навчаються. Дійсно, раніше в школі було дуже холодно. Доводилося тепліше одягати дітей, щоб вони не змерзли. А зараз, так сподіваємося, що усе зміниться, оскільки будівлю так капітально утеплили. Учні повинні навчатися в комфорних умовах. І ми, батьки, не будемо переживати», – додала жінка.

А в школі №76 зробили нову покрівлю. За словами Олександра Аджимяна, окрім згаданої школи цього року покрівлі капітально відремонтовано у школах №88 та №71, а до кінця року – у школі №20 та інклюзивно-ресурсному центрі.

«Стара покрівля в школи №76 вже протікала. Тому було прийнято рішення зробити цілком нову покрівлю на загальній площі понад 2,5 тис. квадратних метрів, а також утеплити горище. Основні роботи вже завершено. Залишилося улаштувати систему льодотанення, щоб вода не намерзала», – наголосив Олександр Аджимян.

Директорка школи №76 Ганна Сазонова тішиться проведеним ремонтом: «Нарешті у нас нова покрівля. Бо ситуація була вже вкрай критичною – вода протікала в класи на верхніх поверхах. Зроблено усе гарно, капітально, з дотриманням усіх норм. Тепер з батьками не переживаємо».

Бабуся учениці п’ятого класу цієї школи Тетяна Ніколаєва, як і всі інші батьки учнів, радіє зробленому ремонту.

«Класи вже протікали, зокрема, і кабінет інформатики. Вдячні, що керівництво міста відреагувало на наші звернення, і зробили школі новенький дах. Тепер точно буде тут сухо і тепло, на верхньому поверсі – так точно, оскільки ще й горище утеплили», – додала Тетяна Ніколаєва.