Кабмін встановив мінімальний трудовий стаж для українців

04.11.2019 14:30   -
Автор:

В уряді розповіли, як трудовий стаж може вплинути на пенсію українців. Про це повідомляє інтернет-видання “ДНІПРО. ГОЛОВНЕ” з посиланням на UkrMedia.
Начальник Головного управління пенсійного фонду в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук заявила, що в Україні з жовтня 2019 року почали діяти нові вимоги, відповідно до яких людина зобов’язана відпрацювати 26 років для виходу на пенсію. Ті, у кого не буде мінімального стажу, отримають найменшу пенсію, інформує Ukr.Media.
В пенсійній реформі передбачено, що певна категорія осіб може вийти на пенсію в 63 роки. Так, піти на заслужений відпочинок у 63 роки зможуть ті, у кого трудовий стаж становить 16-26 років.
«Законодавством передбачено також призначення пенсій у 63 роки, але при наявності меншої кількості страхового стажу. На сьогодні право на призначення пенсій в 63 роки мають ті особи, у яких стаж становить менше ніж 26 років, від 16 до 26 років», — пояснила Наталія Корнійчук.
Раніше повідомлялося, що обов’язкову кількість трудового стажу (зараз 26 років) скорочувати не будуть. Кожен рік це число буде рости на 1, поки не досягне позначки 35 років. Саме на цій позначці збільшення трудового стажу зупиниться, враховуючи план Кабінету міністрів. Це відбудеться у 2028 році.
Щоб отримати заслужену пенсію потрібно мати достатній трудовий стаж. Якщо його бракує, то можна докупити.