Євросоюз слідом за G7 відмовився платити московитам за газ рублями

29.03.2022 19:31   -

Європейський Союз брав участь в обговоренні групою країн G7 питання про оплату російського газу в рублях, тому висновки “сімки” є справедливими і для ЄС, повідомив офіційний представник Європейської комісії (ЄК) Ерік Мамер.

“Наша позиція – така сама, як і у G7”, – заявив прессекретар у вівторок на брифінгу в Брюсселі, відповідаючи на запитання про те, як реагуватиме Євросоюз на розпорядження президента РФ Володимира Путіна приймати оплату за експорт російського газу лише в рублях.

Коментуючи нараду міністрів енергетики держав “сімки”, що відбулася напередодні, на якій була представлена Єврокомісія, Мамер сказав, що учасники обговорення “відкинули вимогу” російської сторони оплачувати постачання газу в рублях. “Щодо нас, ми сказали, що постачання мають здійснюватися з використанням доларів або євро (як оплата – ІФ)”, – пояснив представник ЄК.

Раніше, коментуючи можливу відмову ЄС від сплати постачання газу в рублях, у кремлі заявили: «Немає оплати – немає газу». За словами прес-секретаря путіна Дмитра Пєскова, країна в цьому питанні «не збирається займатися благодійністю».