Євген Мецгер написав заяву про звільнення з посади голови правління Укрексімбанку

12.10.2021 08:01   -

Євген Мецгер написав заяву про звільнення з посади голови правління Укрексімбанку, – він повідомив у Facebook увечері понеділка, 11 жовтня.

«Сьогодні я написав заяву про звільнення з посади голови правління Укрексімбанку. Це логічний крок – єдино можливий у ситуації, коли потрібно відвернути негативні наслідки для банку. […] Написання заяви про відставку є моєю власною оцінкою того, що сталося в банку. Сподіваюсь, що цей крок допоможе відновленню довіри до банку», — зазначив Мецгер.

Він наголосив, що, укладаючи угоди з клієнтами банку, працівники «завжди дотримувались вимог закону, правил та процедур банківської роботи», — ймовірно, так він відреагував на журналістське розслідування про кредит бізнесмену, який платить податки в «ДНР».

Пізніше Наглядова рада Укрексімбанку повідомила, що звільнила Мецгера. Виконуючим обов’язки глави правління призначили Сергія Єрмакова. Постійного главу правління мають призначити за результатами конкурсу не пізніше 12 квітня 2022 року.

Нагадаємо, що 7 жовтня «Схеми» опублікували розслідування щодо Укрексімбанку, під час зйомок якого і сталась сутичка з керівництвом фінустанови. Воно стосується видачі $60 мільйонів кредиту бізнесмену Сергію Брюховецькому, у якого паралельно є компанія в «ДНР», куди він платить податки. Сам Мецгер же заявив, що під час перевірки бізнесмена служба безпеки банку не виявила жодних порушень. Він додав, що фінустанова готова до перевірок з цього приводу, є всі необхідні документи.

4 жовтня журналісти-розслідувачі програми «Схеми» заявили про напад на знімальну групу в кабінеті голови правління державного Укрексімбанку Євгена Мецгера. За їхніми словами, інцидент стався під час запису інтерв’ю з Мецгером — йому не сподобалися запитання, після чого працівники банку вилучили у журналістів техніку і видалили записи.

Пізніше редакції програми «Схеми» вдалося відновити відеозапис інциденту. Сам Мецгер відсторонений від посади на час службового розслідування і попросив вибачення в журналістів. 11 жовтня Голосіївський районний суд Києва відправив Мецгера під нічний домашній арешт у справі про перешкоджання журналістам, охоронця відпустили під особисте зобов’язання.