Громади Січеславщини рекордними темпами готуються протистояти надзвичайним ситуаціям
![](https://glavnoe.dp.ua/wp-content/uploads/2021/06/th-scaled.jpg)
На Дніпропетровщині вже 82 територіальні громади(ТГ) визначили відповідальних за цивільний захист в громаді. За цим показником регіон – лідер України, – повідомляє ДніпроОДА.
«Реформа децентралізації дає громадам більше ресурсів, повноважень та можливостей. І водночас – більше відповідальності, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Карпенко. – Одна з головних задач керівників ТГ – створити ефективну систему цивільного захисту на місцях. Вона має гарантувати безпеку мешканців».
Переважна більшість громад Дніпропетровщини вже створила власні ланки цивільного захисту. Вони відповідають за боротьбу з пожежами та паводками, безпеку на воді – протистояння всім надзвичайним ситуаціям.
![Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 60dadd9ec81e7490742142.jpg](https://adm.dp.gov.ua/storage/app/uploads/public/60d/add/9ec/60dadd9ec81e7490742142.jpg)
«Протягом року фахівці з цивільного захисту ОДА проводили онлайн-консультації з громадами регіону. Зокрема, розповідали колегам, як спланувати евакуацію населення. Створити та ефективно використовувати матеріальний резерв», – сказав Сергій Карпенко.
Має власну ланку цивільного захисту Троїцька громада. Вона виграла грант від програми U-LEAD з Європою. Фахівці з Польщі допомогли організувати добровільну рятувальну бригаду. Обласне управління ДСНС надало пожежну машину. Місцевим коштом – збудували депо з гаражем та кімнатою для рятувальників.
«У бригаді – 4 водії та 17 пожежників-добровольців. Ми підключилися до системи «101» та чергуємо цілодобово. Цьогоріч виїжджали на виклики вже зо 20 разів», – розповів начальник відділу з питань цивільного захисту, надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи Троїцької сільради Володимир Костенко.
Всього на Січеславщині створено – 86 територіальних громад.