Гідровипробування та промивка систем: як у Дніпрі готуються до опалювального сезону

09.08.2023 17:41   -


У Дніпрі активно готуються до початку опалювального сезону. Щодня на всій території міста працюють спеціалісти з теплопостачання, які проводять перевірки та підготовку мереж для наближаючої зими. Сьогодні, 9 серпня, особливо інтенсивну роботу виконували фахівці в ОСББ “Героїв 1-Б”, де проводили процес промивання системи опалення.

«Гідропневматичну промивку потрібно робити щороку. Це необхідно для покращення якості опалення. Вода під тиском вибиває і вимиває весь бруд, який накопичився в трубах», – розповів Петро Черниш, майстер теплової дільниці № 2 КП «Теплоенерго» ДМР.

Оксана Дворниченко, яка обіймає посаду голови ОСББ “Героїв 1-Б”, слідкує за ходом виконання робіт. Вона зазначає, що щорічно комунальні служби проводять процедуру промивання системи, завдяки чому в зимовий період у будинку стає тепліше. «Я вважаю промивку обов’язково робити, адже вимивається вся іржа, корозія, аварійних ситуацій не трапляється», – зазначила вона. 

Промивка опалювальних систем – один з етапів підготовки будинків до зимового періоду. «В залежності від зношеності системи, промивку проводять раз або два на рік. Коли ми працюємо за програмою співфінансування, обов’язково проводяться гідровипробування всіх замінних мереж. Ми рекомендуємо проводити ці випробування принаймні раз на рік, щоб уникнути аварійних ситуацій. З початку 2023 року відремонтували системи опалення у більш ніж 20 будинках ОСББ і ЖБК», – каже Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР.