Гроші від продажу землі будуть йти не в держбюджет — міністр

27.09.2019 16:30   -
Автор:

Кошти від продажу сільгоспземель повинні бути спрямовані на фінансування місцевих громад. У разі введення ринку землі, гроші від її продажу будуть йти не в держбюджет, а на підтримку місцевих громад. Про це заявив міністр економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов, повідомляють «Аспекти«.
«Але не вся державна земля буде продана, це буде і приватна… Якби це була державна земля за низькою ціною 1000 доларів, то це 2 мільярди. Якщо половина цієї землі державна, а половина приватна — це мільярд», — пояснив Милованов.
Міністр економіки сподівається, що в наступному році будуть продані 5% землі. За словами Милованова, громади при цьому самі вирішуватимуть, продавати землю або використовувати її для своїх потреб.
Він вважає реальним прогноз Кабміну про отримання державою понад 1 мільярд доларів від продажу землі в 2020 році, але ці гроші повинні бути спрямовані на фінансування місцевих громад.
Уряд сподівається, що земля буде коштувати дорожче за тисячу доларів за гектар, і тоді її продаж принесе ще більше грошей. Щоб уникнути корупційних схем, земля буде продаватися через платформу Prozorro, або інший спеціальний торговий майданчик.
Нагадаємо, в разі прийняття закону відкриття ринку землі відбудеться 1 жовтня наступного року.

Поделиться

Категория: Новости

Теги: , ,