Філатов: «Дніпро продовжить реконструкцію вуличного освітлення — адже це комфорт і безпека людей»

26.09.2022 19:50   -

У Дніпрі по  Запорізькому шосе триває масштабна модернізація вуличного освітлення. Більше 460 натрієвих ламп тут замінюють на нові енергоощадні LED-світильники. Важливий елемент реконструкції —  обладнання додаткового освітлення на перехрестях і пішохідних переходах. «Це потрібно і дуже зручно. Бо коли їдеш ввечері, а освітлення не дуже гарне, то можна не помітити і збити людину. Я був за кордоном. Там всі пішохідні переходи освітлені додатково. І це спрощує рух — дає тобі сигнал, що треба бути обережним», — коментує дніпрянин Дмитро.

Старі мережі тут відпрацювали близько трьох десятиліть. Вони втратили актуальність — як моральну, так і технічну. Через зношеність почастішали аварії, а багато кронштейнів взагалі прогнили в місцях з’єднання, кажуть ремонтники. 

Загалом переваги LED-світильників чималі. Вони енергоощадні і не будуть перенавантажувати електромережі міста, але при цьому здатні працювати не менш, ніж 50 тис. годин. За словами підрядника робіт, економія електроенергії становитиме близько 70%. 

Також нові світильники сконструйовані без скла чи ртуті, тож є безпечними для довкілля і не потребують спецутилізації. Натомість, від механічних пошкоджень їх захищає  корпус із алюмінію та пластику, що не б’ється. 

Крім цього, заміна старих світильників на Запорізькому шоссе вирішить і проблему із так званим нахлестом дротів, який виникав тут під час сильного вітру.

«Світла стане більше. Але і економія буде також. Це дозволить нам заощаджувати більше грошей у цю скрутну годину. Ми і далі будемо рухатися в цьому напрямку — реконструювати вуличне освітлення. Адже це — комфорт для людей», — наголосив мер Дніпра Борис Філатов.