Борис Філатов: чим ближче до містян гроші, тим вони ефективніше використовуються

02.03.2020 13:25   -
Автор:

У своєму інтерв’ю виданню «Кореспондент» мер Дніпра Борис Філатов розповів про економіку та життя великого міста.
За його словами, на тлі фінансової децентралізації територіальні громади все ще не мають достатньої кількості повноважень. Натомість влада повинна ухвалити Муніципальний кодекс, віддати громадам екологічний контроль, право на адміністрування місцевих податків, а також можливість контролювати гральний бізнес, створювати муніципальну поліцію, кредитуватися та випускати облігації.
Міський голова Дніпра переконаний: децентралізація повинна бути спущена вниз, адже чим ближче до містян гроші, тим вони ефективніше використовуються. Борис Філатов зауважив, що нині складнощами у муніципальному керуванні є саме неможливість планувати — через незрозумілість фінансових показників міста на наступний рік.

«Це — наслідок того, що ми напряму залежимо від держбюджету, від того, що в нього закладуть депутати. Кожен уряд вважає, що у місцевих влад ціла купа грошей на депозитах. Однак вони чомусь не думають про те, що депозитів у міста — 70 млн, а кредитів уже на мільярд. Навіть більше, на 2020 рік парламент ухвалив такий бюджет країни, через який ми недоотримаємо близько 2 млрд грн», — заявив Борис Філатов.
Він також додав, що через таке вилучення місто не матиме коштів на заплановану раніше нову тролейбусну лінію на житломасив Перемога-6. Повне інтерв‘ю читайте тут:https://korrespondent.net/interview/4199352-ob-ekonomyke-y-zhyzny-bolshoho-horoda-yntervui-mera-dnepra-borysa-fylatova