Естонія і Литва поділяться з Україною запасами вакцини AstraZeneca

29.07.2021 11:22   -

Естонія відправила до України гуманітарну допомогу літаком Військово-повітряних сил. На його борту перевозять 52 800 доз вакцини від коронавірусу компанії AstraZeneca, – повідомляє пресслужба МЗС Естонії.

Ці дози вакцини використають переважно для вакцинації військових резерву. Загалом Естонія планує передати Україні 200 тисяч доз, а це лише перша партія. Решта прибуде до України через загальний механізм ЄС.

«Цей крок сприятиме обмеженню поширення пандемії в нашому регіоні, даючи змогу Україні більше зосередитися на вирішенні політичних та економічних викликів», — сказала міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс.

В середу уряд Литви підтвердив, що подарує Україні 131 тис. доз вакцини виробника AstraZeneca, країна поділитися литовським резервом вакцин з країнами “Східного партнерства”, – повідомляється на сайті національного телерадіомовлення LRT

Уточнюється, що це на 31 тис. доз більше, ніж передбачалося раніше. Кількість доз вакцин, яка буде подарована Молдові, збільшена до 26,5 тис., Вірменії буде передано 27,5 тис. доз препарату.

Міністр охорони здоров’я Арунас Дулькіс на засіданні уряду поінформував, що в Молдову вакцини будуть відправлені вже на наступному тижні. Найближчим часом препарати будуть виділені й іншим державам. У цілому Литва намітила виділити 200 тис. доз вакцини від коронавіруса країнам “Східного партнерства”.

За даними міністерства, у Литви є резерв вакцини AstraZeneca в 207 тис. доз.

Уряд оновив національний план вакцинації проти коронавірусу до 31 грудня 2021 року. План оновили через фактичні темпи вакцинальної кампанії та оновлення інформації щодо закупівель вакцини. Так, відповідно до плану, щомісяця планують отримувати три різні вакцини: Pfizer, AstraZeneca та Novovax. У серпні планують провести 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця.

Загалом до кінця року Україна отримає понад 47 мільйонів доз вакцини від різних виробників. Зокрема, за кошти державного бюджету привезуть 20 мільйонів доз вакцини від компанії Pfizer. Цього буде достатньо, аби виконати завдання щодо повної вакцинації більшості дорослого населення України вже у 2021 році.