Експертку, яка своїми діями перешкоджала державі на користь Медведчука, судитимуть за введення суду в оману

05.05.2021 10:41   -

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи колишньої заступниці директора з будівництва державного підприємства «Український державний науково-дослідний і проєктний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» Ольги Конопліної про допомогу забрати у держави частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», – повідомляє прес-служба НАБУ.

«НАБУ та САП завершили розслідування дій експерта, на підставі недостовірного висновку якої суд відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів «Самара – Західний напрямок» за державою. 1 травня підозрюваній відкрили матеріали слідства для ознайомлення», – інформує бюро.

Як відомо, НАБУ і САП повідомили експертці про підозру у зловживанні повноваженнями та у введенні в оману суду. За версією НАБУ, підозрювана склала завідомо недостовірний висновок, який став підставою для винесення рішення Господарського суду Рівненської області, який у серпні 2017 року відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів «Самара – Західний напрямок» за державою. На думку детективів, експертка винесла цей висновок в інтересах Медведчука, тобто ТОВ «Прикарпатзахідтранс», яке отримало у власність частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок».

Нагадаємо, ВАКС визначив заставу Конопліній з покладанням низки обов’язків. У зв’язку з наближенням дати завершення їх дії прокурор САП просив продовжити обов’язки. Суддя клопотання задовольнила і продовжила до 9 червня дію таких обов’язків: прибувати за першою вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватись від будь-якого спілкування зі свідками, посадовими особами ТОВ «Прикарпатзахідтранс» та здати на зберігання закордонні паспорти.

Раніше ВАКС заарештував частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» і передав його в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів. Пізніше апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін.