Дві жінки з Миколаївщини обдурили 250 покупців на маркетплейсі

22.05.2024 16:46   -

Дві шахрайки з Миколаївщини обдурили 250 українців на майданчику OLX. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Кіберполіцію.

Жінки на майданчику OLX розміщували оголошення про продаж саджанців рослин і квітів. При цьому вони у покупців просили повну або часткову попередню оплату. Після отримання грошей жінки додавали номери телефонів клієнтів в чорний список, щоб ті не могли більше їм зателефонувати.

Під час обшуку співробітники правоохоронних органів в квартирі виявили комп’ютерну техніку, смартфони, SIM-карти і банківські картки, оформлені на невідомих. У зв’язку з тим, що майданчик OLX постійно блокував акаунти шахрайок, їм доводилося заводити нові облікові записи, що  зумовлено наявністю великої кількості SIM-карт.

За попередніми даними, жінки в цілому змогли обдурити приблизно 250 користувачів OLX. Сума збитку, за оцінками правоохоронців, становить близько 500 000 гривень. Точна кількість жертв шахрайства та сума вкрадених коштів будуть встановлені поліцією пізніше. Затримати аферисток вдалося в місті Первомайськ. Їм висунуто звинувачення в багаторазовому шахрайстві за статтею 190 Кримінального Кодексу України. Якщо вина буде доведена, одній з жінок загрожує тюремне ув’язнення терміном від трьох до восьми років. При цьому можливість обійтися випробувальним терміном виключена з огляду на раніше відкрите провадження.