Довгоочікувані зливоскиди в усіх районах міста — на радість дніпрянам

05.11.2020 13:12   -

Будівництво нових систем дощової каналізації в Дніпрі – системне рішення, яким міська влада нині виправляє помилки ще радянських проєктувальників. Незважаючи, що на такі прєкти необхідні мільярди гривень, Дніпро, без допомоги держави, крок за кроком вирішує це питання — розуміючи його виключну важливість для міста.

Проблема з відсутністю дощових колекторів у дворах ігнорувалася протягом десятиліть. Як наслідок – від глибоких калюж навіть після незначного дощу щоразу страждали мешканці сотень будинків на різних житломасивах, котрі свого часу звели за цілковитої відсутності такого водовідведення. Це – Перемога, Червоний Камінь, Парус, Покровський та Ломівський, Лівобережний.

«Дивишся, ніби є куди стікати воді, але ж вона там і залишається, бо воно ні до чого не під’єднане. З роками це все забивається, тож як дощить – люди просто плавають. Філатову за це дорікають, утім це не він набудував такого сорок років тому. Єдине, що йому залишається – виправляти це. Що він і робить», – розповідають мешканці одного з мікрорайонів, де вже завершили будівництво нової зливової каналізації.

Загалом за останні роки в місті з нуля зводять п’ять систем дощової каналізації – щоб мешканці не були заручниками погодних явищ, а їхні двори завжди залишалися безпечними та проїзними для автівок, зокрема, й пожежних і машин швидкої допомоги. Нині у Дніпрі завершують будівництво мереж дощової каналізації у провулку Крушельницької, на Донецькому шосе та вул. Богомаза. Місцеві мешканці розповідають, що їхні будинки були зведені в середині 1980-х років, утім зливові труби були тупикові – їх так і не під’єднали до загальної системи.

«Наші будинки – у нижній частині Лівобережного. Уся вода, що йшла з Березинки, йшла до нашого двору, за будинок. Я вивчав це питання – там була помилка проєктувальників», – каже голова ОСББ будинків 104 і 106 по Донецькому Шосе Андрій Міщенко. Чоловік із сумом згадує, що калюжі могли стояти місяцями.

Тетяна Кондратенко живе у тутешньому будинку 35 років: «Після дощів вода доходила аж до під’їздів, – згадує вона. – Дітей завжди проводжали, бо небезпечно». Утім ситуація досягала найбільшого абсурду, коли в калюжах починав плавати гусак, власником якого був один із пожильців тутешньої багатоповерхівки. «Зараз уже зробили той колектор. Ми дуже вдячні», – додає пані Кондратенко.

«Із 2000-го року нічого не робилося. Ми писали листи до департаментів. Я створив петицію, вона набрала необхідну кількість голосів. Я отримав відповідь, що проєкт будівництва вже розроблений і буде реалізований цьогоріч. Поки ми збирали голоси, наше питання вирішилося», – додає пан Андрій.

Тепер тут вклали труби великого діаметру польського виробництва. За словами підрядників, вони мають термін гарантії 50 років. Крім колектору тут облаштовують також спеціальні колодязі та дощоприймальні камери. У місці, де дощова вода виходить в озеро Куряче, влаштовано залізобетонний оголовок та бокові стінки. Будівництво позбавить проблеми не лише двори багатоповерхівок, а й приватний сектор. Після завершення будівництва до ладу приводять також дорогу та тротуари, де велися роботи, щоб мешканці могли комфортно проїжджати тут автівками, ходити пішки та з дитячими візочками.

Будівництво зливової каналізації технічно непростий та вартісний процес. Фахівці враховують рівень ґрунтових вод, прокладають комунікації, здатні впоратися з чималим об’ємом опадів, і врешті роблять так звані «проколи», аби новозбудована гілка стала частиною загальної зливової системи – на відміну від старих зливоскидів-муляжів, котрі багато років тому активно ставили в багатьох дворах.

«Ми вирішили ще одну інфраструктурну проблему в місті. Проблеми, пов’язані з дощовою каналізацією, з водовідведенням, існують у місті десятиліттями. Ми і надалі будемо масово ремонтувати системи, пов’язані з водовідведенням, облаштовувати колектори. Для цього є відповідний план. Це – те, що хвилює людей, утім, я підкреслю, за це ніхто раніше не брався. Наша команда – нинішня каденція міськради – підійшла до цього системно», – сказав мер Дніпра Борис Філатов.