Дослідження в Ізраїлі свідчать про певні проблеми у вакцини Pfizer щодо «південноафриканського» штаму

11.04.2021 11:09   -

Південноафриканський варіант може “прорватися” через вакцину Pfizer, зазначає ізраїльське дослідження.

У дослідженні, опублікованому в суботу, було порівняно майже 400 людей, які пройшли позитивний тест на COVID-19 через 14 днів або більше після того, як вони отримали одну або дві дози вакцини, проти такої ж кількості невакцинованих пацієнтів із цією хворобою. Серед інших характеристик він відповідав віку та статі, – повідомляє Reuters.

Встановлено, що південноафриканський варіант, становить близько 1% усіх випадків захворювання на COVID-19 серед усіх досліджуваних людей, згідно з дослідженням Тель-Авівського університету та найбільшого постачальника медичних послуг Ізраїлю Clalit.

Але серед пацієнтів, які отримали дві дози вакцини, рівень поширеності варіанта був у вісім разів вищий, ніж у невакцинованих – 5,4% проти 0,7%.

За словами професора Аді Стерна, це свідчить про те, що вакцина менш ефективна проти цього штаму в порівнянні з оригінальним коронавірусом і «британським» штамом, який став причиною майже всіх випадків COVID-19 в Ізраїлі.

«Це означає, що «південноафриканський» штам здатний деякою мірою прорвати захист вакцини», — додав він.

Водночас дослідники зазначили, що дослідження не мало на меті визначення загальної ефективності вакцини проти будь-якого штаму, оскільки воно розглядало тільки людей, які вже заразилися COVID-19, а не загальні показники інфікування. До того ж під час дослідження вивчалися дані невеликої кількості людей, інфікованих «південноафриканським» штамом, через його рідкість в Ізраїлі.

Окрім цього, на думку Стерна, «британський» штам може «блокувати» поширення «південноафриканського».

«Навіть якщо південноафриканський варіант прорве захист вакцини, він не набув значного поширення серед населення», — сказав професор.

Наразі в компаніях Pfizer і BioNTech ще не прокоментували інформацію.