До суду на Зеленського подає ексглава розвідки Бурба

27.11.2021 11:40   -

Колишній голова Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба заявив, що має намір звернутися до суду через висловлювання про нього президента Зеленського, – про це Бурба сказав в ефірі “Свободи слова із Савіком Шустером”.

У відповідь на заяву президента про те, що Бурба “керував блокуванням транспорту” за часів розгону Майдану, ексглава ГУР МО сказав, що правоохоронці проводили перевірку його дій. За словами Бурби, проведено понад 20 допитів. “Жодних звинувачень не було пред’явлено”, – сказав він.

Щодо ремонту за 11 млн грн, який, за словами Зеленського, нібито зробив Бурба в будинку у Конча-Заспі, наданому йому державою, і де він проживав із сім’єю, колишній керівник військової розвідки сказав, що на момент заселення будинок був в “аварійному стані”, і йому довелося власним коштом робити там ремонт, включно з встановленням засобів безпеки (“від огорожі до будинків для охорони”).

“І це, звісно, сума не 11 мільйонів, як каже президент”, – сказав Бурба.

Щодо звинувачення Зеленського на адресу колишнього голови військової розвідки в тому, що він нібито добував ту чи іншу інформацію за винагороду, той сказав, що звернеться до суду.

“Щодо так званої торгівлі документами чи матеріалами за винагороду. Наші іноземні партнери, почувши ці слова, здивувалися, бо щодня, коли я був керівником розвідки, ми обмінювалися інформацією”, – сказав Бурба, зазначивши, що він має намір завтра звернутися до суду, щоб той “поставив крапку в цьому питанні”.

Також президент сьогодні заявив, що Бурба півтора року тому доповів йому, що отримав оперативну інформацію “з формулою ковіду та формулою вакцини” і нібито пропонував передати її Росії чи Китаю.

“Я вперше про це чую”, – сказав Бурба.

Ми вже повідомляли раніше “Зеленський назвав ексглаву розвідки Бурбу авантюристом і торгівцем розвідувальною інформацією”.