До “червоної” зони потрапили чотири області
МОЗ оновило розподіл на карантинні зони, зокрема, показник госпіталізацій перевищує 60 на 100 тисяч населення станом на 12 березня у 8 областях, – повідомляє пресслужба міністерства.
Відповідно до нього, у червоній зоні опинилися Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська і Чернівецька області. У помаранчевій зоні опинилися місто Київ, Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська області.
Зокрема, показник госпіталізацій перевищує 60 на 100 тисяч населення станом на 12 березня перевищений у місті Києві, Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Миколаївській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.
«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров’я протягом 48 годин.
Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення.
Рішення щодо скасування «червоного» рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.
“Сьогодні найбільш тривожна епідситуація на Івано-Франківщині, Закарпатті та Буковині, наразі направляємо всі сили, щоб її стабілізувати. Львівщина ще не входить до «червоної зони», але я закликав мера Андрія Садового не чекати, коли вони перейдуть цей небезпечний поріг, і вводити на місцевому рівні певні обмежувальні заходи, які не зашкодять економіці, але дозволять зменшити темпи поширення епідемії”, – написав Максим Степанов на Офіційна Facebook сторінці Міністра охорони здоров’я України.
При визначеному показнику рівня госпіталізації в 60 на 100 тис. населення, у Києві цей показник станом на 12 березня складає 75,4, у Вінницькій області – 123,6, у Житомирській області – 92,6; у Закарпатській області – 87,6; в Івано-Франківській області – 131,3; у Миколаївській області – 81,2, у Хмельницькій області – 68,0; Тернопільській області – 60,1, у Чернівецькій області – 90,2.
Найвищий показник завантаженості ліжок з киснем станом у Закарпатській області – 66,9%.
Як повідомлялося, 17 лютого Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівня епіднебезпеки та показники їх визначення.