Дніпровському метрополітену – 25 років

29.12.2020 17:54   -

29 грудня виповнилося 25 років від дня пуску першої черги метро у Дніпрі. З цієї нагоди організували урочистості, під час яких відзначили найкращих працівників комунального підприємства «Дніпровський метрополітен». Почесні грамоти та подяки присутнім вручив заступник міського голови Михайло Лисенко.

«Сьогодні дійсно святкова дата для Дніпра. Рівно 25 років тому у місті запустили першу чергу метрополітену. Це було масштабне будівництво, яке велось із 70-х років. За цей час сформувалася злагоджена команда працівників-професіоналів, які докладають усіх зусиль для якісної роботи метрополітену. І ми вдячні їм за це. Тим часом триває будівництво другої черги метро. Сподіваємося, спільними зусиллями вже скоро реалізуємо цей проєкт, і почнеться нова епоха розвитку комунального підприємства», – сказав представник мерії.

Зі свого боку директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Ігор Маковцев додав: «Вітаємо з ювілеєм як працівників метро, так і пасажирів. Попри все дніпровський метрополітен розвивається і вже наступний ювілей підприємства відзначатимемо з розширеним його складом, тобто з новими станціями».

Водночас технічний директор КП «Дніпровський метрополітен» Олександр Компанієць зазначив, що колектив підприємства з нетерпінням очікує на завершення будівництва нових станцій.

«Це буде новий виток розвитку дніпровського метро. Передусім, сподіваємося на збільшення пасажиропотоку. А поки продовжуємо розвивати станції, оновлювати обладнання. За останні роки серед іншого встановили частотні перетворювачі на ескалаторах, які дозволяють заощаджувати електроенергію, сучасний діагностичний комплекс для вчасного виявлення можливих несправностей на рейковому полотні, а також інші енергоефективні механізми, які часто пасажирам непомітні», – підкреслив Олександр Компанієць.

Серед нагороджених і Олена Афанасова. Дніпрянка працює у метро з першого дня його запуску. Починала трудову діяльність інженером у службі руху, а нині керує відділом охорони праці та навколишнього середовища.

«Метро для міста – ще й певний статус. Такий вид транспорту не лише комфортний, а й швидкий. Наше підприємство є об’єктом підвищеної небезпеки, оскільки перебуваємо під землею. Саме відділ, яким керую, забезпечує охорону праці усіх працівників метрополітену. Це велика відповідальність. Усіх колег і наших пасажирів зі святом!», – додала Олена Афанасова.