Дніпро залучає кредитні кошти для фінансування потреб територіальної громади

14.04.2021 21:28   -

Дніпро залучає кредитні кошти на масштабні заходи – будівництво, реконструкції, капітальні ремонти. Це нормальна практика для великих українських муніципалітетів.

«Захищені видатки з кожним роком зростають – це заробітна платня, енергоресурси, соціальні виплати, медикаменти, продукти харчування, а власні доходи міста, з урахуванням кризових явищ, зростають повільніше. Тож ми залучаємо кредитні кошти у великі інфраструктурні проєкти – так працює вся економіка», – розповів заступник міського голови, директор департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради Володимир Міллер.

На початок 2021 року кредитний портфель Дніпра становив 2 млрд грн. Ця сума менша, ніж, наприклад, у Києві, Одесі, Львові та Харкові.

«Із двох мільярдів гривень півтора були під ставку майже 16 %. Це старі кредити, які ми брали під 17-19 %. Нам вдалося понизити відсоткову ставку, але продовжуємо працювати над її зниженням, сподіваюся, що до кінця року нам вдасться її знизити до 12,5-15 %. Всього із 2 млрд грн ми планували погасити цього року близько 700 млн грн. Станом на 1 квітня план погашення кредиту становив 225 млн грн, а фактично ми виплатили 275 млн грн, тобто ми випереджаємо план», – розповів Володимир Міллер.

Цьогоріч місто залучає близько 3 млрд грн кредитних коштів під ставку 11,5-12 %. З них на реалізацію проєктів використано вже 170 млн грн: «Це невеликий показник, але минув лише місяць, як підписані кредитні угоди та працюють підрядні організації. До кінця року на фінансування потреб територіальної громади ці кошти будуть використані. Дніпро має плановий великий кредитний портфель з вигідною та керованою відсотковою ставкою».