ДЕНЬ ТИШІ. Не гАласуй сьогодні, а гОлосуй завтра

24.10.2020 10:41   -

Сьогодні, 24 жовтня, в Україні так званий день тиші. Це день, коли, згідно з виборчим законодавством, заборонена будь-яка агітація. День тиші — неформальна назва дня безпосередньо перед виборами, коли заборонена агітація. «День тиші» у виборчій практиці також позначають термінами «період тиші» або «день роздумів»

У «день тиші» не можна:

  • Агітувати за когось, тобто спонукати до голосування за певну політсилу або кандидата
  • Агітувати проти когось, тобто спонукати не голосувати за певну політсилу або кандидата
  • Оприлюднювати чи поширювати в інший спосіб результати дослідження громадської думки щодо виборів.

«В останній день перед волевиявленням громадян під час виборів депутатів місцевих рад, заборонені будь-які агітаційні заходи, розміщення відповідних матеріалів у ЗМІ, розповсюдження виборчих листівок, плакатів та іншої агітаційної продукції кандидатів у депутати», – повідомили у пресслужбі Нацполіції.

Учора комунальники та працівники рекламних агентств мали до опівночі прибрати усю виборчу рекламу.

За порушення виборчого законодавства, зокрема за проведення агітації у «день тиші», передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

За агітацію в «день тиші» або в день виборів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає штраф від 850 до 1360 грн для посадових осіб та від 510 до 850 грн – для інших громадян.

Водночас законодавство не регулює поширення агітації в «день тиші» у соцмережах, тобто це залишається на совісті громадян.

Правоохоронці закликать повідомляти про виявлені факти незаконної агітації на оперативну лінію 102.

Окрім того, про порушення можна повідомити координаторів громадянської мережі «Опора» за номером 098 765 86 22. До них також варто звертатись і у день голосування у разі виявлення порушень виборчого законодавства.

Поліція Рівненщини попереджає політичні сили про відповідальність у день  тиші

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Це перші вибори за новим виборчим кодексом. Обиратимемо місцеві органи виконавчої влади: депутатів обласних, районних, міських, селищних та сільських рад, а також міських, селищних та сільських голів.  

Категория: Новости, Политика

Теги: ,