Датчики наближення, металопластикові вікна та LED-світильники. У Дніпрі будинки ОСББ стають все більш енергоефективними

12.02.2024 19:42   -

Пан Олександр – голова ОСББ «ДОНЕЦЬКЕ ШОСЕ-15». Об’єднання створили у  2016 році. За цей час встигли реалізувати чимало проєктів. В останні роки максимальний акцент вирішили робити на таких, які поліпшують енергоефективність будинку. Адже завдяки їм мешканці менше платять за світло та тепло. 

Про це повідомляє міська влада Дніпра.

«Було замінено всі вікна, в під’їздах встановлено тамбурні двері, а також двері на техповерх і дах. Це прибрало протяги. Утеплено міжпанельні шви. Лампочки замінені на LED, також встановлено датчики руху.  На світильниках міжповерхових майданчиків ми встановили датчики «день/ніч». Освітлення в під’їзді вмикається, лише коли на вулиці темно. Скільки вдалось заощадити на рахунках за тепло –  сказати важко. Якщо ж казати про світло, то це приблизно пару тисяч щомісячно», – зазначив Олександр Олійник, голова ОСББ «ДОНЕЦЬКЕ ШОСЕ-15».

У Дніпрі на 2024 рік подано 591 заявку на участь у програмі співфінансування проєктів ОСББ. З них близько 300 стосуються енергоефективності.

«Питання енергоефективності щороку набуває все більшої актуальності, особливо в умовах повномасштабної військової агресії рф. Один з найпростіших методів заощадити електроенергію – замінити лампочки на LED. Ми це робимо. Також виконуємо поточний ремонт електромереж, замінюємо стару проводку. Це забезпечує економію енергії на  50-70%. Крім цього, поточний ремонт із заміни вікон у під’їздах на енергоефективні знижує втрати тепла на 10-20%, що дозволяє зменшити споживання енергії на опалення. Поточний ремонт сантехнічних систем знижує споживання газу або електроенергії на опалення на 20-40%. Хочу зазначити, що всі ремонти, які виконуються в рамках Програми співфінансування – енергоефективні», – прокоментував начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець.

У Дніпрі вже виконують перші в цьому році поточні ремонти електромереж. Для реалізації заявки головам ОСББ та ЖБК необхідно принести довідку про стан банківського рахунку об’єднання до департаменту з питань самоорганізації населення міськради до 31 березня 2024.