Чому спилюють дерева в парку ім. Лазаря Глоби?

20.07.2020 19:06   -

Нарешті роботи із благоустрою дісталися і центрального парку Дніпра — тут проводять видалення аварійних, хворих та фаутних дерев.

У парку ім. Лазаря Глоби кожне таке дерево було оглянуто спеціальною комісією, до складу якої входили як представники парку, так і департаменту парків та рекреацій міськради Дніпра. Сухі, фаутні та хворі дерева є потенційно небезпечними для життя відвідувачів парку та міської інфраструктури. Видалити сухостій та хворі зелені насадження планували ще з весни, тож як тільки було виділене фінансування – провели тендер на відповідні роботи.

«На тендері був обраний виконавець робіт і він приступив до зрізу повалених, аварійних та фаутних дерев. Мова про зелені живі дерева не йдеться. Будь-які роботи, які пов’язані з омолодженням, будуть проводитися восени, коли в деревах припнеться сокорух. Ми плануємо привести до ладу дерева та підтримувати їх в тому стані, який буде безпечний для громадян», — зазначив директор департаменту парків та рекреацій ДМР Олександр Буйволюк.

IMG_9668.JPG

Він також зазначив, що коли в парку Глоби розпочались роботи з видалення дерев, до місця відпочинку одразу прийшли небайдужі громадяни, активісти громадської організації «Екорада» та, у процесі спілкування і на власні очі побачивши переконливу картину видалення сухостою та хворих зелених насаджень, люди були задоволені почутим і побаченим та дали змогу робітникам спокійно працювати далі.

IMG_9683.JPG

«Ми переймаємося долею нашого улюбленого парку, хочеться, щоб він залишався таким собі зеленим острівцем серед центру міста. Дуже непокоїть його зовнішній вигляд, хочеться аби тут усе було красиво. Якщо на місці дерев будуть нові – ми тільки за таке видалення, дуже хочеться, щоб парк привели до ладу», — говорить мешканка Дніпра Ольга.

Наразі планується видалити близько 200 дерев.

IMG_9639.JPG

«Що видаляють аварійні дерева – це дуже добре. Треба прибирати те, що вже віджило, та давати місце для нових, свіжих та сильних дерев. Під час прогулянки парком я особисто одного разу чула, як при сильному пориві вітру дерево почало скрипіти, і його почало хитати з боку в бік. Було дуже страшно, бо здавалося, воно зараз впаде», — говорить відвідувачка парку Анастасія.

Роботи в парку триватимуть до кінця місяця.

«Радує, що парком почали опікуватись. Сподіваюсь, вже найближчим часом він стане таким же квітучим, яким ми його пам’ятаємо», — зазначив мешканець Дніпра Олександр.

IMG_9643.JPG

Категория: Новости, Общество

Теги: , , ,