Черкаси увічнили “Незламних духом” захисників України

20.11.2020 12:00   -

У Черкасах встановили меморіальний комплекс загиблим військовим за незалежність та цілісність української держави, пам’яті учасників антитерористичної операції, його урочисто відкрили 19 листопада, – повідомляє Україна молода.

Його встановили в знаковому місці: на площі Слави (із боку вулиці Хрещатик). У центрі композиції – коване дерево та скульптури воїнів, навколо них плити із іменами тих, хто не повернувся з війни на східних кордонах.

Цей пам’ятник було виготовлено за ескізом Даші Ложешнікової «Незламні духом», доньки загиблого бійця з батальйону «Донбас» Володимира Ложешнікова.

Два роки тому Даша перемогла у міському конкурсі з розробки концепції цього меморіального комплексу пам’яті учасників АТО.

Композиція пам’ятника, яка міститься у центрі Черкас з боку вулиці Хрещатик, дуже вражає.  На передньому плані – збірний образ «Воїна – захисника», який нагадує матері сина, дружині – чоловіка, а  дітям батька.

Поруч з Героєм  – «Древо Життя». Ця скульптура – символ  нескінченності життя та роду зокрема. У його корінні – минуле , у стовбурі – нинішнє, у кроні – майбутнє.

Ще одним елементом меморіального комплексу є й  скульптура «Воїна з мечем», як символ  нашого народу – ветеранів, волонтерів, медиків і всіх, хто поруч з військовими піднявся на захист нашої Вітчизни. Поруч на двох стелах  також увічнені імені загиблих Героїв.

Пам’ятний знак відкрили міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, ветеран АТО Володимир Болсуновський та донька Героя  Даша Ложешнікова.

“Ми відкриваємо пам’ятник нашим хлопцям, які ціною свого життя зупинили ворога. Вони ішли за покликом серця, залишили своїх рідних. Вони втратили своє життя для того, щоб ми могли мирно зібратися, виховувати наших дітей, насолоджуватися мирним блакитним небом. Поки такі хлопці є, поки буде незалежна Україна. Попереду важлива боротьба, і я впевнений, що наша Україна переможе, буде міцною європейською сильною країною”, – прокоментував подію Анатолій Бондаренко.

За словами дружини Володимира Ложешнікова – Олени, для сімей загиблих, цей меморіал – як відкритий нерв.

«Наших захисників об’єднала любов до Батьківщини і  велике бажання, щоб усі ми були щасливими у нашій вільній країні», – наголосила у своєму виступі пані Олена Ложешнікова.

Після відкриття відбулося освячення меморіального комплексу пам’яті учасникам антитерористичної операції митрополитом Черкаським і Чигиринським Православної Церкви України владикою Іоаном, а  до підніжжя меморіалу черкащани поклали квіти.

Над унікальним пам’ятником працювали скульптор В’ячеслав Федорченко, який створив «Воїна – захисника» та «Воїна з мечем», тоді як автором «Древа Життя» стали ковалі Володимир Погребняк та Анатолій Плахотнік.  Інформаційні стели виготовив Олексій Альбін, а будівельні роботи здійснила  компанія «Гарант», – розповіла Україна молода.

Спонсорську допомогу на спорудження меморіального комплексу пам’яті учасників АТО надало черкаське ПП «Надія».