Черговий по місту перевірив, як працює найпотужніша у Дніпрі газопоршнева станція

12.02.2024 16:18   -

Дніпро не лише продовжує готувати обʼєкти теплопостачання до можливих надзвичайних ситуацій, а й водночас піклується про впровадження енергоефективних заходів. Ці два критерії об’єднанні в одній газопоршневій станції, яку наше місто придбало торік. Великий газовий генератор Jenbacher на 1,5 мВт — найпотужніший з тих, що купували територіальні громади в Україні. Він може безперебійно працювати і під час блекаутів. 

Про це повідомляє міська влада Дніпра.

Ця станція – від відомого австрійського виробника INNIO Jenbacher. Він понад пів століття вважається світовим лідером у виробництві такого обладнання. Придбана установка з міні-електростанцією, що майже повністю автоматична та працює на природному газі. Це і робить її використання економнішим, адже кожен кіловат виробленої електроенергії дешевше, ніж на «дизелі». Вона також не потребує обслуговування кожні декілька годин, як звичайні генератори. Крім цього, встановлена на ній система не лише слідкує за співвідношенням повітря та палива, а й мінімізує викиди вихлопних газів та зберігає стабільність роботи енергоцентру.

«Я на підприємстві працюю понад 20 років, але з таким обладнанням працюю вперше. Це дійсно серйозний агрегат. Побоювався, що буде шумний під час роботи. Але ні, він працює дуже тихо, звукоізоляція на вищому рівні. Ми з колегами-енергетиками задоволені результатом», – прокоментував начальник теплової дільниці КП «Теплоенерго» Сергій Агруч. 

Придбання такої станції було одним із основних акцентів у підготовці до зимового періоду 2023-2024 рр. Все, аби дніпряни за будь-яких умов не лишились без тепла. 

«Унікальність цієї станції полягає в тому, що вона здатна працювати як постійне джерело живлення, тобто —  безперервно. Також її використання повинно бути ощадливішим. Зараз проводимо аналіз, щоб зрозуміти фінансово-економічний ефект. Крім цього, ми у міжопалювальний сезон активно готувались до цієї зими. Особливо робили акцент на енергоефективності. Тож саме на цій котельні, де нині стоїть найпотужніша станція в Україні, ми ще й повністю замінили старі вікна на металопластикові, а також насосні агрегати. Адже сучасні насоси більш енергоефективні та споживають майже в 2 рази менше електроенергії у порівнянні зі старими», – розповів директор КП «Теплоенерго» ДМР Андрій Клименко, який 12 лютого є черговим по місту.