Борис Філатов розповів, як у Дніпрі оновлюватимуть навчальні заклади

15.05.2018 14:15   -
Автор:

15 травня міський голова Дніпра Борис Філатов проінспектував перебіг ремонту у Спеціалізованій середній загальноосвітній школі № 9 з поглибленим вивченням англійської мови. Загалом цього року в місті планують капітально відремонтувати 45 навчальних закладів.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на прес-службу міськради.
А ще у Дніпрі триває масштабна реновація шкіл. Така системна робота – частина стратегії Бориса Філатова зі створення міста, що розвиває. Вона заснована, зокрема, на принципах Comfort & Creative (Комфорт і творчість).
«Нині місто виділяє чимале фінансування на проведення ремонтів і реновацій навчальних закладів. Цього року це – 85 мільйонів гривень. У випадку школи № 9 ми працюємо разом з обласною державною адміністрацією та обласною радою. Депутати облради пролобіювали питання. Тож роботи у цій школі є прикладом ефективної співпраці між різними територіальними громадами та різними гілками влади. Консолідувавши зусилля, ми зможемо вирішувати складні завдання», – зазначив Борис Філатов.
Мер Дніпра також зауважив, що на території школи № 9 зусиллями міста планують обладнати сучасне футбольне поле або баскетбольний майданчик.
Загалом у рамках капітального ремонту у навчальному закладі замінять покрівлю та зовнішню водостічну систему, утеплять фасади, встановлять нові двері, вікна та системи електропостачання, освітлення й опалення з підключенням до місцевих теплових мереж.
«Наша школа – одна з небагатьох шкіл Дніпра, у якої є власна котельня. Та котли вже старі й фактично вийшли з ладу. Кожного року для нас це був головний біль», – розповіла директорка школи № 9 Тетяна Богатирьова.
Також оновлять вентиляцію, відремонтують харчоблок, душову спортзалу, роздягальні, балкони, підвал і санітарні вузли. Облаштують і зовнішні мережі водопостачання та каналізації. Крім цього, приведуть до ладу пришкільну територію, зроблять зовнішнє освітлення.
А ще школа стане безпечною й доступною для дітей з особливими потребами. У навчальному закладі встановлять систему відеоспостереження, облаштують пожежну, охоронну сигналізації та систему оповіщення. Водночас частину колишніх майстерень переобладнають у медіа-класи для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Для їхньої зручності також зроблять пандус. Нині учнів з особливими потребами у школі немає, однак наявність умов дозволить, за необхідності, приймати і таких дітей.
Щоб не заважати навчальному процесу, до більш активної фази ремонту у школі № 9 перейдуть вже під час літніх канікул. Закінчити роботи планують у 2019 році.
Також нині у Дніпрі триває масштабна реновація шкіл. У 2018 році в мерії планують розпочати роботи в семи школах – № 7, 25, 148, 15, 31, 136, 106. Серед особливостей таких ремонтів – облаштування фасадів, що вентилюються. Вони енергоощадні й довше служать. Під час робіт оновлять і пришкільні ділянки – на них створять безпечні й функціональні спортивні та дитячі майданчики.