Борис Філатов: «Поява муніципального кодексу дасть чіткий розподіл повноважень між місцевими і центральними органами влади»

25.02.2021 19:28   -

Центральна влада нарешті почула заклики лідерів партії «Пропозиція» і її однодумців щодо необхідності розробки Муніципального кодексу. Лідери політсили – міський голова Дніпра Борис Філатов, Житомира – Сергій Сухомлин, Кропивницького – Андрій Райкович та Миколаєва – Олександр Сєнкевич вже привітали такі ініціативи влади. Адже вони дозволять реалізувати системні зміни в країні, яких українці прагнуть багато років.

«Поява такого документа означатиме чіткий розподіл повноважень між місцевими і центральними органами влади, їхніх прав і обов’язків, встановить відповідальність за всі ухвалені рішення. Йдеться про чесні рівні умови. Тож, приміром, якщо парламент встановлює пільги, то повинен дати на місця фінансові компенсатори для цих пільг. Якщо місто приймає політичне рішення, яке виходить за межі повноважень органів місцевого самоврядування, його керівництво теж повинно нести за це відповідальність. Саме після прийняття муніципального кодексу і імплементації Хартії місцевого самоврядування ми зможемо нарешті завершити реформу децентралізації», – зауважив Борис Філатов.

Нагадаємо, 25 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Конгресу місцевих та регіональних рад. Його першим завданням стане розробка Муніципального кодексу, заявив Глава держави на засіданні Ради розвитку громад і територій.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia