Бойовики “ЛНР” і “ДНР” оголосили мобілізацію, усім чоловікам віком до 55 років заборонили виїзд з «республік»

19.02.2022 09:30   -

Ватажок бойовиків «ЛНР» Леонід Пасічник підписав «указ» про оголошення загальної мобілізації серед населення «республіки».

Про це повідомляють підконтрольні бойовикам «ЛНР» ресурси.

Згідно з «документом», мобілізація оголошена з метою «відбиття агресії про ЛНР, приведення військових формувань та органів, спеціальних формувань на повну бойову готовність, а також укомплектування їх особовим складом».

Крім того, повідомляється, що у звʼязку з мобілізацією усім чоловікам віком від 18 до 55 років заборонений виїзд з «ЛНР».

Війна на Донбасі - Ватажок ЛНР Пасічник також оголосив мобілізацію

Зранку 19 лютого стало відомо, що очільник бойовиків «ДНР» Денис Пушилін заявив, що підписав «указ» про мобілізацію у «республіці».

«Закликаю земляків, які перебувають у запасі, прибути до військових комісаріатів», — сказав Пушилін у власному відеозверненні. Згідно з даними ресурсів, які контролюють бойовики, буде здійснено призов жителів «ДНР» та «постачання техніки для забезпечення потреб Збройних Сил Донецької Народної Республіки».

Вторгнення Росії - Бойовики ДНР оголосили мобілізацію

Уранці 17 лютого бойовики «ДНР» і «ЛНР» почали масовані обстріли — під вогонь потрапили 22 населені пункти. У Станиці Луганській обстріляли дитячий садок, унаслідок чого контузило трьох працівників. Також пошкоджено низку будівель. Крім того, бойовики обстріляли школу у Врубівці неподалік міста Попасна.

Наступного дня масові обстріли продовжилися. Водночас ватажки бойовиків «Л/ДНР» оголосили про масову евакуацію жителів окупованих територій до Росії через нібито загрозу наступу з боку українських військових. Однак в українській армії та РНБО запевнили, що Україна не планує жодного наступу на окупований Донбас, а місцеве населення вводять в оману.

За добу 18 лютого бойовики здійснили 66 обстрілів, 52 з яких — із забороненої Мінськими домовленостями зброї.