Бюджет участі, програми співфінансування та енергоефективності – допомога у ремонті житлового фонду Дніпра

09.11.2021 16:23   -
Автор:

У Дніпрі житлові будинки оновлюють з урахуванням енергоефективності. Різні види ремонтних робіт проводять у рамках низки муніципальних програм. За «Бюджетом участі» у місті цього року реалізують 18 проєктів-переможців, пов’язаних з оновленням у житлових будинках. Одні із таких реалізованих ініціатив – заміна вікон та ліфта по вул. 20-річчя Перемоги, 6.

«Вікна у будинку достатньо великі. Колишні були дерев’яні і вже достатньо старі. І від цього на поверхах у під’їздах було досить холодно. А цього року нам встановили сучасні металопластикові вікна. Добре відчутно, як у під’їзді стало набагато тепліше. Раді і цілком новенькому ліфту. Він уже відпрацював свій експлуатаційний термін. Часто викликали аварійку. Нам замінили не лише кабіну, а й механізми. Вони теж енергоощадні. Такі вартісні роботи мешканці власними силами не зробили би. Добре, що у місті є такі чудові програми, як Бюджет участі, які допомагають проводити оновлення у житлових будинках», – підкреслила Тетяна Петрик, авторка проєктів-переможців, мешканка житлового будинку по вул. 20-річчя Перемоги, 6.

За словами представника департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради Владислава Соловйова, на реалізацію двох згаданих проєтів-переможців Бюджету участі було виділено понад 380 тис. гривень.

«Переважна більшість ремонтних робіт у житлових будинках за проєктами, які перемогли у Бюджеті участі, стосуються підвищення енергозбереження. Це заміна вікон, дверей, ремонт покрівель, вхідних груп під’їздів, ліфтів, труб опалення тощо. Загалом за п’ять етапів Бюджету участі переможцями стали 49 проєктів, пов’язаних з оновленням житлових будинків. З них 31 вже реалізовано», – розповів під час виїзної пресконференції 9 листопада Владислав Соловйов.

Підвищують енергоефективність житлового фонду, зокрема будинків ОСББ/ЖБК, і в рамках муніципальної програми співфінансування, коли 25 % ремонтних робіт сплачують мешканці, решту 75 % – міський бюджет. Один з таких реалізованих цьогоріч проєктів – ремонт та утеплення частини фасаду і торцевих стін багатоповерхівки по вул. Волинській, 5 (ЖБК 264).

«Такий вид ремонтів дозволяє максимально зберігати тепло. Цього року за програмою співфінансування у близько 80-ти будинках ОСББ/ЖБК проведені різни види ремонтних робіт, спрямованих на енергоефективність. Загалом за останні чотири роки такі оновлення за програмою зроблені у понад 2 тис. будинків. Це не лише утеплення фасадів, горища, а й встановлення енергоощадних вікон, індивідуальних теплових пунктів, заміна системи опалення, модернізація дахових котельнь тощо. Такі роботи дозволяють економити на енергоносіях», – підкреслив начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення міськради Владислав Макарець.

Тим часом триває капітальний ремонт фасадів з утепленням у трьох житлових будинках по просп. Богдана Хмельницького, № 3, № 5, № 7. Його проводять у рамках міської програми енергоефективності. Фасади утеплюють мінеральними плитами, а потім оздоблюватимуть декоративним розчином за технологією «cerezit».

«Ці роботи проводяться через субвенцію з обласного бюджету у 36 млн грн. Закінчити планується до кінця року. Ремонт фасаду – це не лише естетично гарно. Саме завдяки утепленню у будинках максимально зберігатиметься тепло. Загалом у рамках програми енергоефективності за останні п’ять років у 374 житлових будинках відремонтовано покрівлі, у понад 1 500 – замінені вікна та двері», – додав представник департаменту житлового господарства міської ради Єгор Худяков.