Більші ризики ускладнень від COVID-19 мають ті, хто зазвичай не хворіє на застуду

12.10.2020 12:14   -

Результати нового дослідження свідчать про те, що попереднє зараження коронавірусами, які спричиняють «застуду», може зменшити ступінь тяжкості тяжких гострих респіраторних синдромів коронавірусом, — повідомляє scitechdaily.

Під керівництвом дослідників з Бостонського медичного центру та Медичної школи Бостонського університету, дослідження також демонструє, що імунітет, сформований від попередніх коронавірусних інфекцій, не заважає людям заразитися COVID-19. 

Пандемія COVID-19 призвела до мільйонів смертей у США та у всьому світі. Зростає кількість досліджень, які вивчають конкретні шляхи впливу вірусу на різні популяції, зокрема, чому деякі люди інфіковані, але перебіг зараження відбувається безсимптомно, а також вивчення чинників, які збільшують смертність людини в результаті зараження. 

Попри те, що ГРВІ-CoV-2 є відносно новим патогеном, існує безліч інших типів коронавірусів, які є ендемічними для людини і можуть спричинити «застуду» та пневмонію. 

У цьому дослідженні дослідники розглянули дані електронних медичних записів від осіб, які проходили тестування у період з 12 березня 2020 року по 12 червня 2020 року.

З урахуванням віку, статі, індексу маси тіла та діагнозу цукровий діабет, особи , які раніше перехворіли на подібні віруси, мали значно нижчі шанси потрапити у відділення інтенсивної терапії та нижчі шанси на необхідність проведення ШВЛ під час COVID. Ймовірність виживання також була значно вищою у госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 з попереднім позитивним результатом тесту на «простудний» коронавірус. Однак попередній позитивний результат тесту на коронавірус не завадив комусь заразитися знову.

«Наші результати показують, що люди, у яких є ознаки попередньої інфекції коронавірусом «із застудою», мають менш виражені симптоми COVID-19″, — сказав Маніш Сагар, доктор медичних наук, лікар-інфекціоніст та науковий співробітник Бостонського медичного центру, доцент медицини та мікробіології в Медичній школі Бостонського університету та співавтор дослідження. Це демонструє той факт, що групи пацієнтів мали подібну ймовірність зараження, але різну ймовірність потрапити в реанімацію або померти.

«Люди регулярно інфікуються коронавірусами, які відрізняються від теперішнього, і ці результати дослідження можуть допомогти виявити пацієнтів з меншим і більшим ризиком розвитку ускладнень після зараження», — сказав Джозеф Мізгерд, доктор філософії, професор медицини, мікробіології та біохімії в Медичній школі Бостонського університету, який є співавтором дослідження. «Ми сподіваємось, що це дослідження може стати плацдармом для виявлення типів імунної відповіді для не обов’язково запобігання інфекції, а для обмеження шкоди від COVID-19», — підсумовується інформація про результати дослідження.

Поделиться

  • 1
    Поделились


Категория: Жизнь, Новости

Теги: ,