А що з медициною у Дніпрі?

04.09.2020 10:03   -

Третього вересня в Дніпровській мерії в рамках чергового засідання комісії Громадського контролю депутати, громадськість та представники департаменту охорони здоров’я населення обговорили актуальні питання розвитку медичної галузі в місті.

За словами членкині комітету з питань соціального захисту населення Громадської ради при Дніпровській міській раді Лариси Сурженко, медицина – це та тема, якою цікавляться всі, її розвиток потрібно постійно обговорювати, оскільки це вкрай важливо.

«З-поміж актуального – координація злагодженої роботи лікувальних закладів первинної і вторинної ланки, якісний вступ лікарень до медреформи. Це і наявність лікарів різних спеціальностей, оснащення медичним обладнанням, ремонти будівель, їхня відповідність щодо доступності, зокрема, це і наявність пандусів, робочих ліфтів, благоустрій територій лікарень, робота в медичній інформаційній системі тощо. Сподіваємося почути все ж втішні відповіді, адже бачимо, що місто опікується медичною галуззю, але все ж проблемні питання є».

Серед порушених під час засідання питань – фінансова підтримка містом лікарень і центрів первинної медико-санітарної допомоги, наявність пандусів у поліклініках і лікарнях, облагородження паркових зон лікувальних установ, виділення коштів на пільгові рецепти тощо.

«Якщо говорити про первинну ланку, тобто про центри, то вони не один рік вже працюють у реформі. Місто доклало усіх зусиль, щоб підготувати їх до цього. Це великий об’єм робіт, починаючи від комп’ютеризації, оснащення Інтернетом, закінчую необхідним обладнанням. Наразі у реформі вторинна ланка, і ми активно опікуємося лікарнями, при цьому продовжуємо фінансово підтримувати і центри. Так, коштом міського бюджету капітально ремонтуємо перші поверхи на 9-ти об’єктах первинної та вторинної ланки медицини, зокрема й у тих медустановах, які повернули з підпорядкування області місту. Усе робиться капітально, а головне – облаштовується цілковита доступність до будівель, щоб пацієнти маломобільні чи з інвалідністю могли самостійно і безперешкодно потрапити до лікувального закладу», – сказала заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Юлія Віклієнко.

Представниця мерії також підкреслила: «Медицина – витратна галузь, і зробити усе одним разом неможливо. А тим більше, коли 29 лікарень повернулися місту і були геть не розвиненими, але зараз вже багато чого зробили. Головне – постійно аналізуємо, вивчаємо потреби лікарень і закладаємо кошти на необхідні роботи».

Зі свого боку голова комісії міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та міжнародних зв’язків, членкиня Медичної ради Дніпра, керівниця алергологічного центру Євгенія Дитятковська роз’яснила питання нарахування заробітних плат медичним працівникам: «Заробітна плата медичних працівників первинної ланки вища, ніж вторинної, тому що вони пройшли перший етап реформи. Її розмір залежить від кількості підписаних декларацій. Вторинну ланку через недолугу реформу держава недофінансовує. І місто, аби підтримати медпрацівників лікарень, виділило додатково 110 млн грн на заробітні плати. Окрім того, з міського бюджету виділяються кошти на розвиток лікарень».

Водночас Євгенія Дитятковська наголосила і на проведенні масштабних ремонтних робіт у лікарнях: «Комплексно оновлюється дитяча лікарня №5, а також реконструюється приймальне відділення клінічної лікарні швидкої допомоги. Там буде замінено усе і поставлено високотехнологічне обладнання. Роботи проводяться за кошти Світового банку, а місто зробить реконструкцію п’ятиповерхового корпусу там, де буде реанімація та відділення, де лікуватимуть хворих з інфарктами й інсультами».

Також під час засідання пояснили і збої у роботі медичної інформаційної системи «Каштан». Це відбувається через недоопрацювання електронної системи Національної служби здоров’я України (НСЗУ) як центрального компонента, до якого передається уся інформація. Місто звернулося до НСЗУ, щоб там якнайшвидше вирішили цю проблему.  

Депутатка міськради Наталія Демідова позитивно оцінила дискусійну зустріч: «Питанням медицини дійсно цікавляться чи не усі, а тим більше, коли проходить реформа вторинної ланки. Отримали вичерпні, обґрунтовані відповіді на усі питання», – підсумувала депутатка.