В Днепре мошенники наказывают жадных работодателей

19.01.2017 17:18

Главное управление Гоструда в Днепропетровской области сообщило, что мошенники под видом «рабочих групп», проверяющих трудовые договоры и оплату труда наемных работников, вымогают крупные суммы денег у торговцев. А поскольку штрафы за нарушения в сфере трудоустройства выросли многократно, предприниматели идут навстречу и платят «проверяющим».

Об этом сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» со ссылкой zabeba.li.

Как отличить настоящего проверяющего от мошенника — советы от Гоструда.

Для того чтобы не попасться на удочку мошенникам, управление Гоструда разъясняет, что работодатель, к которому пришли с проверкой, имеет право удостовериться в том, что проверяющие те, за кого себя выдают. Он может:

  • потребовать у проверяющих представиться и предъявить служебное удостоверение. А также направление на проведение проверки конкретного работодателя и основание для проведения проверки (обращение, поручение, письмо УПФУ, УФСУ,  определение суда и т.д.);
  • переписать данные служебных удостоверений (Ф.И.О., должность, орган, , номер удостоверения, дата выдачи, срок действия);
  • при отказе предъявить документы — вызвать полицию для выяснения личностей, прибывших якобы для проверки, и их полномочий;
  • не допускать прибывших к осуществлению проверки, если они не предъявили указанных документов;
  • в случае возникновения подозрения обратиться по телефону за подтверждением полномочий государственного инспектора по труду на номер приемной начальника Управления по вопросам труда Главного управления Гоструда в Днепропетровской области. Телефон (056) 778-01-81.

Наличие указанных документов и обязанность их предъявить предусмотрены ст. 5 Закона Украины  «Об основных принципах государственного надзора (контроля) в сфере хозяйственной деятельности» и п. 4 действующего в настоящее время Порядка проведения проверок должностными лицами Государственной инспекции Украины по вопросам труда и ее территориальных органов, утвержденного приказом Минсоцполитики от 02.07.2012 г.. № 390.

Сотрудники Гоструда, не имеющие надлежащим образом оформленных служебных удостоверений и других документов, не имеют права участвовать в проверках работодателей.

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, останній день подання декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік (далі – декларація) платниками податків, які відповідно до Податкового кодексу України зобов’язані її подати, – 2 травня 2019 року.

Декларацію платники можуть подати за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, але не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог щодо електронного документообігу (не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк).

При заповненні декларації користуйтеся Інструкцією щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02 жовтня 2015 року № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Також, громадяни, які мають право на податкову знижку за результатами 2018 року – можуть подати декларацію до 31 грудня 2019 включно.

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з 1 січня 2019 року на фізичних осіб – підприємців, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають річний дохід понад 1 млн грн, здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами і виробами медичного призначення, не розповсюджується звільнення від застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами на території села може здійснюватись без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій до досягнення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій у 250 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг).

Таким чином, з 1 січня 2019 року фізичні особи підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення на території села, річний обсяг розрахункових операцій на один відокремлений підрозділ (один пункт продажу) яких не перевищує 250 тис. грн, можуть використовувати розрахункові книжки, а усі інші фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення – реєстратори розрахункових операцій.

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу громадян, які мають у власному користуванні техніку та  надають послуги іншим особам у вигляді обробітку землі  за певну плату. Якщо громадянин, який надає послуги з обробітку землі, не є фізичною особою-підприємцем, він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та сплатити податок  із таких доходів.

Останній день подання декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік -  2 травня 2019 року. 

Доходи від обробітку землі оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та  військовим збором -  1,5 відсотка.

Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору  платники мають сплатити до 1 серпня 2019 року.

Якщо такі послуги надаються в поточному році, то отриманий дохід підлягає декларуванню в наступному -  2020 році.

Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано із виконанням фізичними особами - платниками податку вимог ст.67 Конституції України та норм Податкового кодексу України.

Закликаємо громадян, які надають послуги з обробітку землі виявити свою громадянську позицію і сплатити податки.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.8.1 – 298.8.8 п. 298.8 ст. 298 ПКУ.

Згідно з п. п. 298.8.8 п. 298.8 ст. 298 ПКУ сільськогосподарський товаровиробник повторно може бути включений до четвертої групи платників єдиного податку не раніше ніж через два календарні роки після його переходу на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або анулювання його попередньої реєстрації платником єдиного податку четвертої групи. Норми п. п. 298.8.8 п. 298.8 ст. 298 ПКУ не застосовуються при анулюванні реєстрації платником єдиного податку четвертої групи юридичної особи за ініціативою контролюючого органу.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет