У Дніпрі розпочав роботу Перший Всеукраїнський з’їзд військових священників

07.03.2018 10:15

6 березня 2018 року в Дніпрі відкрили Перший Всеукраїнський з’їзд військових священиків (капеланів) УПЦ Київського Патріархату.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на  «Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність».

«З’їзд розпочав свою роботу зі спільної молитви за Україну та її захисників. Потім для всіх присутніх презентували нову документальну стрічку про військових капеланів України. Після перегляду фільму були вітальні слова почесних гостей – а їх було в цей день чимало.

  • Президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» - Петровський Олександр Володимирович; Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній;
  • Єпископ Дніпровський та Криворізький Симеон;
  • Голова Дніпропетровської обласної ради - Пригунов Гліб Олександрович ;
  • Заступник міського голови м.Дніпро з питань діяльності виконавчих органів - Олександр Віталійович Шикуленко ; Начальник головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України, генерал - майор Олег Грунтковський;
  • Заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-майор Ярослав Сподар;
  • Начальник відділу з питань військового духовенства ДПСУ полковник Валерій Хіміч;
  • Еміль Арутюнян, меценат, волонтер;
  • Анатолій Свирид, Президент ГО «Серця Кіборгів».
  • Настоятель Вірменської Апостольської Православної Церкви св. Григора Лусаворіча, протоієрей Тер Амазасп.
  • Риженко Сергій Анатолійович - головний лікар КЗ «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. Мечникова»

Після вітальних слів були нагороджені нагородами, подяками та відзнаками УПЦ КП та Патріарха Філарета - військові капелани, волонтери, меценати і патріоти України, громадські діячі, представники культури та багато інших. Серед нагороджених дніпрян – меценат, президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Петровський, меценат та волонтер Еміль Арутюнян, військовий капелан Дніпровської Єпархії Дмитро Поворотний, заслужена артистка України Оксана Петровська, віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» – Яна Іванілова.

250 військових священнослужителів УПЦ КП вперше зібралися разом в одному місці.

Такий з'їзд всеукраїнського масштабу відбувається вперше саме в Дніпрі не випадково. Коли на передовій ще не було психологів, а волонтерський рух тільки зароджувався, перші військові капелани з Дніпра в камуфляжній формі вже були серед бійців. І саме в військових госпіталях Дніпра молитвою і добрим словом священнослужителі підтримали воїнів, які отримали поранення на передовій, захищаючи незалежність і територіальну цілісність держави.

«Українські військові капелани - такі ж захисники Вітчизни. Їх так само рвуть кулі і осколки. У зоні АТО щодня відбувається служіння понад ста військових капеланів. В цілому ж за два роки збройного конфлікту українське духовенство різних церковних юрисдикцій направило на фронт і в прифронтову зону близько 600 священнослужителів. І кожен з них, ризикуючи життям, підтримував дух і волю наших бійців», - зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

«Всі бажають, щоби наша Україна мала волю, мала потужну армію та капеланське служіння. Я хотів би згадати тих капеланів, які починали свої перші ротації, починали ще з Майдану, які йшли як волонтери, - з вас починалася ця важлива робота. Ваша діяльність принесла плоди: 143 військові посади капеланів у ЗСУ зайняли священики УПЦ Київського патріархату. Крім того, багато священників діють як волонтери, за покликом серця», - сказав на відкритті зібрання голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського патріархату митрополит Іоан (Яременко).

З’їзд організувала УПЦ Київського патріархату на виконання наказу Міністерства оборони України від 14.12.2016 №685 «Про затвердження Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України», з метою підвищення рівня професійної підготовки штатних військових священиків (капеланів), богословської підготовки священнослужителів - кандидатів на посади «військовий священик (капелан)», що забезпечують душпастирську опіку військовослужбовців Збройних Сил України. На зібранні у Дніпрі військові капелани підсумують результати діяльності військових священиків в силових структурах за період 2014-2018 років та сформують концепцію подальшого розвитку військового духовенства в Збройних Силах та інших військових формуваннях України. Також делегати прослухають короткий курс про подолання кризових ситуацій та роботу з сім’ями військовослужбовців.

За словами Єпископа Дніпропетровського і Криворізького Симеона, дуже важливо, що з'їзд відбувається у Дніпрі завдяки підтримці Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» і Української Православної Церкви, що зайвий раз підкреслює розвиток патріотизму та духовності у місті Дніпро.

А представники місцевих та Всеукраїнських ЗМІ мали можливість поспілкуватися з учасниками бойових дій, представниками силових відомств та військовими священиками, які несуть своє служіння на передовій. Загалом у військах понад 400 капеланів Помісної Церкви. Найбільше - саме з Дніпровської Єпархії.

З’їзд триватиме три дні», - йдеться у повідомленні.

Как это повлияет на рейтинг:
Председатель Днепропетровского областного совета, депутат облсовета 6 - 7 созывов, председатель Днепропетровской областной организации партии "Блок Петра Порошенко"
Подробнее
Депутат Днепропетровского областного совета 6-7 созывов
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Реванш лівих сил розпочався?

Бездіяльність правоохоронних органів призвела до чергового повстання проросійських сил, які об’єднуються навколо ідей федералізації нашої країни. 

За інформацією нашого джерела з Центрального комітету забороненої проросійської Комуністичної партії, на 2019 рік лівими силами заплановано проведення низки масових антиукраїнських заходів. За його словами, квітень – травень буде вкрай насиченим подіями для комуністів.

Відтак, активна фаза діяльності КПУ розпочинається з Дня народження ідола СРСР Володимира Леніна, який прихильники комуністичного режиму взагалі збираються «відзначити» з розмахом.

За задумкою ЦК компартії, 22 квітня розпочнеться з нічних шабашів по місцях демонтованих пам’ятників катів радянської епохи та пошкодження місць вшанування героїв Майдану і захисників України.

Не виключенням став і форпост України – місто Дніпро, де місцеві комуняки, на чолі з Віктором Борщевським, які ще не так давно кричали «Путін прійді», продовжують свою підлу підпільну діяльність та вирішили  привітати Леніна розмалювавши забороненою комуністичною символікою місця, де відбувалися події Революції Гідності.

А попереду ще комуністичні марші з нагоди 1-го та 9-го травня, які, як ми пам’ятаємо, не обходяться без любителів «руського міру».

Вочевидь, колаборанти забули про пильність Дніпровських патріотів, які вже висловили своє обурення та закликають небайдужих містян не допустити поширення «червоної чуми» вулицями міста й долучитися до патрулювання Дніпра та нагадати п’ятій колоні, що її місце поруч з Леніним в мавзолеї.

Як відомо, патріоти вже звернулися до міського голови Бориса Філатова за підтримкою в боротьби проти комуністичних вандалів та встановлення нагороди за їх виявлення.

Подробнее

Соборне управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що ДФС України листом від 12.04.2019 № 12293/7/99-99-12-03-04-17 надала для використання у роботі та інформування платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин роз’яснення з питання застосування положень п. 252.16 ст. 252 Податкового кодексу України у частині розрахунку тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства в 2019 році, що надіслане листом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 28.02.2019 № 402/02 (далі – Лист № 402/02).

Листом № 402/02 Державна комісія України по запасах корисних копалин рекомендує встановити такі тимчасові коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств (промислів) на ділянках надр, де проводиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка їхніх запасів з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, для застосування користувачами надр при обчисленні податкових зобов’язань у 2019 році:

● для нафтогазодобувних підприємств – 1,461;

● для інших гірничодобувних підприємств – 0,185.

 

 

Подробнее

З 2 травня 2019 року вступають у дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України, для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій у зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів ДФС.

Звертаємо увагу, що до 26.04.2019 діють старі рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України.

Нагадаємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року. Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Петр Порошенко
Владимир Зеленский