У Дніпрі розпочав роботу Перший Всеукраїнський з’їзд військових священників

07.03.2018 10:15

6 березня 2018 року в Дніпрі відкрили Перший Всеукраїнський з’їзд військових священиків (капеланів) УПЦ Київського Патріархату.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на  «Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність».

«З’їзд розпочав свою роботу зі спільної молитви за Україну та її захисників. Потім для всіх присутніх презентували нову документальну стрічку про військових капеланів України. Після перегляду фільму були вітальні слова почесних гостей – а їх було в цей день чимало.

  • Президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» - Петровський Олександр Володимирович; Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній;
  • Єпископ Дніпровський та Криворізький Симеон;
  • Голова Дніпропетровської обласної ради - Пригунов Гліб Олександрович ;
  • Заступник міського голови м.Дніпро з питань діяльності виконавчих органів - Олександр Віталійович Шикуленко ; Начальник головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України, генерал - майор Олег Грунтковський;
  • Заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-майор Ярослав Сподар;
  • Начальник відділу з питань військового духовенства ДПСУ полковник Валерій Хіміч;
  • Еміль Арутюнян, меценат, волонтер;
  • Анатолій Свирид, Президент ГО «Серця Кіборгів».
  • Настоятель Вірменської Апостольської Православної Церкви св. Григора Лусаворіча, протоієрей Тер Амазасп.
  • Риженко Сергій Анатолійович - головний лікар КЗ «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. Мечникова»

Після вітальних слів були нагороджені нагородами, подяками та відзнаками УПЦ КП та Патріарха Філарета - військові капелани, волонтери, меценати і патріоти України, громадські діячі, представники культури та багато інших. Серед нагороджених дніпрян – меценат, президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Петровський, меценат та волонтер Еміль Арутюнян, військовий капелан Дніпровської Єпархії Дмитро Поворотний, заслужена артистка України Оксана Петровська, віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» – Яна Іванілова.

250 військових священнослужителів УПЦ КП вперше зібралися разом в одному місці.

Такий з'їзд всеукраїнського масштабу відбувається вперше саме в Дніпрі не випадково. Коли на передовій ще не було психологів, а волонтерський рух тільки зароджувався, перші військові капелани з Дніпра в камуфляжній формі вже були серед бійців. І саме в військових госпіталях Дніпра молитвою і добрим словом священнослужителі підтримали воїнів, які отримали поранення на передовій, захищаючи незалежність і територіальну цілісність держави.

«Українські військові капелани - такі ж захисники Вітчизни. Їх так само рвуть кулі і осколки. У зоні АТО щодня відбувається служіння понад ста військових капеланів. В цілому ж за два роки збройного конфлікту українське духовенство різних церковних юрисдикцій направило на фронт і в прифронтову зону близько 600 священнослужителів. І кожен з них, ризикуючи життям, підтримував дух і волю наших бійців», - зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

«Всі бажають, щоби наша Україна мала волю, мала потужну армію та капеланське служіння. Я хотів би згадати тих капеланів, які починали свої перші ротації, починали ще з Майдану, які йшли як волонтери, - з вас починалася ця важлива робота. Ваша діяльність принесла плоди: 143 військові посади капеланів у ЗСУ зайняли священики УПЦ Київського патріархату. Крім того, багато священників діють як волонтери, за покликом серця», - сказав на відкритті зібрання голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського патріархату митрополит Іоан (Яременко).

З’їзд організувала УПЦ Київського патріархату на виконання наказу Міністерства оборони України від 14.12.2016 №685 «Про затвердження Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України», з метою підвищення рівня професійної підготовки штатних військових священиків (капеланів), богословської підготовки священнослужителів - кандидатів на посади «військовий священик (капелан)», що забезпечують душпастирську опіку військовослужбовців Збройних Сил України. На зібранні у Дніпрі військові капелани підсумують результати діяльності військових священиків в силових структурах за період 2014-2018 років та сформують концепцію подальшого розвитку військового духовенства в Збройних Силах та інших військових формуваннях України. Також делегати прослухають короткий курс про подолання кризових ситуацій та роботу з сім’ями військовослужбовців.

За словами Єпископа Дніпропетровського і Криворізького Симеона, дуже важливо, що з'їзд відбувається у Дніпрі завдяки підтримці Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» і Української Православної Церкви, що зайвий раз підкреслює розвиток патріотизму та духовності у місті Дніпро.

А представники місцевих та Всеукраїнських ЗМІ мали можливість поспілкуватися з учасниками бойових дій, представниками силових відомств та військовими священиками, які несуть своє служіння на передовій. Загалом у військах понад 400 капеланів Помісної Церкви. Найбільше - саме з Дніпровської Єпархії.

З’їзд триватиме три дні», - йдеться у повідомленні.

Как это повлияет на рейтинг:
Председатель Днепропетровского областного совета, депутат облсовета 6 - 7 созывов, председатель Днепропетровской областной организации партии "Блок Петра Порошенко"
Подробнее
Депутат Днепропетровского областного совета 6-7 созывов
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка повідомив, що Міністерство фінансів планує до кінця лютого позичити значний об’єм коштів у валюті під гарантії Світового банку, а це означає, що влада прискореними темпами робить нові борги.

Подробнее

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее

Протягом січня поточного року громадяни подали більше ніж 22 тис. декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році. Це на 13 відсотків, або на 2,5 тис. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За даними податкових декларацій задекларовано загальний дохід у сумі – 3,6 млрд грн. Громадянами самостійно визначено до сплати в бюджет 79,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 26,5 млн грн, або на 50 відс. більше ніж у січні 2018 року. Сума військового збору до сплати становить – 13,1 млн грн, що на 3,1 млн грн, або на 31 відсоток більше, ніж за відповідний період минулого року.

На сьогодні вже 335 громадян задекларували доходи у сумі понад 1 млн грн. Податкові зобов’язання з ПДФО визначено такими громадянами у розмірі – 27,5 млн грн, військового збору – 3,2 млн грн.

Найбільшу суму доходу у січні 2019 задекларовано мешканцем м. Києва у сумі понад 200,0 млн грн.

Найбільші суми до сплати в бюджет по доходам, отриманим з джерел за межами території України, на сьогодні задекларовано 2 громадянами Сумської області (кожний у сумі понад 2,5 млн грн).

За структурою доходів найбільші суми мільйонери декларують при отриманні:

 інших оподатковуваних доходів (проценти банку, дивіденти тощо) – 628,9 млн грн, з яких податковими агентами утримано 53,3 млн грн ПДФО та 9,3 млн грн військового збору;

інших неоподатковуваних доходів – 409,6 млн грн;

доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна – 181,9 млн. грн., з яких вже сплачено (утримано) 6,1 млн грн ПДФО та 1,7 млн грн військового збору;

іноземних доходів – 98,9 млн грн;

доходів від успадкування (отримання у дарунок) майна – 78,1 млн грн.

Право на податкову знижку за результатами 2018 року задекларовано 6 тис. особами. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, визначена платниками податків у розмірі – 17,2 млн грн, що на 41,1 млн грн, або на 32 відс. більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат