Родичі Тимошенко фінансують "Батьківщину" та живуть в борг

21.08.2018 09:15

За 2016-2017 роки в Дніпропетровський обласний осередок партії “Батьківщина” вносили десятки тисяч гривень родичі Тимошенко. Кошти також давали місцеві партійці. Депутат, який не мав доходів у минулому році, заборгував мільйон і при цьому пожертвував майже 50 тис. грн.

Про це пише Антон Філіппов, аналітик ЧЕСНО, ГО ЦентрUA, повідомляє інтернет-видання "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ".

Сама Тимошенко як голова партії не робила внесків взагалі. Це порушення статуту партії, згідно з яким члени повинні сплачувати внески на користь політсили.

Серед партій, які представлені в Дніпровській міській та Дніпропетровській обласній радах, абсолютним лідером за обсягами грошових внесків від громадян та організацій є ВО “Батьківщина” — 1,6 млн грн.

Дніпропетровську обласну організацію “Батьківщина” активно фінансують родичі Юлії Тимошенко. Тітка Тимошенко Антоніна Ульяхіна є незмінною головою облорганізації партії з 2005 року. Вона зробила лише один внесок — 10 тис. грн. Хоча її дохід за минулий рік становив майже 1 млн грн. Сім’я доньки Антоніни Ульяхіної Тетяни Шарапової виявилася більш щедрою.

Донька Шарапових, двоюрідна племінниця Юлії Тимошенко Кристина Резворович — співзасновниця ТОВ “Сервіс А” разом із дочкою Юлії Тимошенко Євгенією. Її чоловік Владислав Резворович працює заступником голови Шевченківської райради у м. Дніпрі й очолює парторганізацію цього району.

Минулого року сім’я Резворовичів направила на Дніпропетровську облорганізацію “Батьківщина” 13% свого річного доходу — майже 23 тис. грн.

Читайте також: Как днепропетровская "Батькивщина" готовится помочь Юлии Тимошенко?

 

Внески в облорганізацію партії Резворовичі робили попри те, що самим грошей явно не вистачає, бо доводиться брати кредити. Згідно з декларацією, і Резворович, і двоюрідна племінниця Тимошенко у минулому році брали позики в банку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як виявив рух ЧЕСНО, кошти на рахунки партії заводили від імені людей, які навіть не підозрювали про це. Партія просто скористалася їхніми персональними даними, що є порушенням закону.

Великі внески на партію роблять представники бізнесу, депутати та їхні помічники. Найбільше внесків зробив підприємець Максим Шендрик — 67 350 грн. Він торгує хлібобулочними і кондитерськими виробами. 

Давайте я не буду відповідати, я просто не знаю, з ким я розмовляю. Те, що ви журналіст... І я можу сказати, що я — президент”, — прокоментував Шендрик. Але підтвердив, що є членом "Батьківщини".


 

Майже 50 тис. грн. внесків за два роки зробив Володимир Володимирович Хорішко. Очевидно, що йдеться про депутата Дніпропетровської облради від “Батьківщини”. Його батько, власник холдингу “Агро-Союз” Володимир Хорішко, у минулому році став головою Зайцівської об’єднаної територіальної громади у Синельниківському районі Дніпропетровщини.

Хорішко-молодший володіє низкою фірм, але у 2017 році, судячи з його декларації, в нього взагалі не було доходів. Більше того, станом на кінець минулого року депутат облради мав борг Соколову Микиті Михайловичу на суму більше 1 млн грн. Людина з такими ж ПІБ є помічником Володимира Хорішко.Микита Соколов — син Михайла Соколова, очільника Миколаївської обласної парторганізації, і депутат Миколаївської облради від партії “Батьківщина”.

Читайте також: В Днепре охрана Юлии Тимошенко разогнала пикет против нее (ФОТО)

Колега Хорішка по фракції, депутат Дніпропетровської облради від “Батьківщини”, заступник директора фермерського господарства “Овен” Дмитро Зубрій перерахував Дніпропетровській облорганізації “Батьківщини” 42 тисячі гривень. Його помічник Микола Буртин вніс майже 27 тис. грн.

 

Крайній — Микола Буртин, поряд із ним — депутат Дмитро Зубрій

Трохи менше за Зубрія — майже 41 тис. грн. — перерахував іще один депутат облради від “Батьківщини”, директор ПСП “Каспій” Гілал Ісаєв. Підприємство, яким він керує, перерахувало в облорганізацію за два роки найбільше — 91 тис. грн.

 

Щедрі внески — щедра реклама на сайті партії: "ПСП “Каспій” є одним із кращих на Дніпропетровщині"

Депутат Дніпровської райради та керівник "Батьківщини" Дніпровського району Віктор Міщенко за два роки вніс 38,5 тис. грн. Він теж підприємець у сфері сільського господарства — гендиректор ТОВ "Агроспецпереробка".

26,5 тис. грн. перерахувала за два роки Олена Малютіна, керівниця Центральної районної в місті Дніпрі організації ВО "Батьківщина". Вона також отримала від партії 2898 грн. за річну оренду приміщення.

Майже стільки ж внесла Марина Сергіївна Круподер. Очевидно, що це донька Сергія Круподера, помічника депутата Верховної Ради від “Батьківщини” Івана Кириленка. Сергій Круподер та його дружина Тетяна за два останні роки направили в Дніпропетровську облорганізацію партії Тимошенко 17 300 грн.

Більше половини своєї зарплати, отриманої у 2017 році, — 24 тис. грн. — вніс у минулому році до облорганцізації ВО “Батьківщина” Ігор Гура, депутат Солонянської районної ради від партії Тимошенко. Він отримав 235 тис. грн. спадщини. Тобто приблизно десятину спадщини він перерахував в облорганізацію своєї партії.

Нагадаємо, нещодавно ЧЕСНО оприлюднив розслідування щодо партії "Батьківщина", в якому йшлося про те, що партія задекларувала 7,5 мільйонів грн пожертвувань від громадян, але часто фальсифікує походження цих коштів.

Как это повлияет на рейтинг:
Председатель Днепропетровской областной организации партии ВО "Батькивщина", депутат Днепропетровского областного совета 6-7 созывов
Подробнее
Партия ВО "Батькивщина"
Подробнее
Народный депутат ВРУ 6 созыва
Подробнее
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва
Подробнее
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее

З початку 2019 року органами ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено у бюджети всіх рівнів (без врахування Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС) 39 млрд 481,7 млн грн, що на 10 млрд 672,9 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Так, до державного бюджету впродовж шести місяців 2019 року спрямовано 27 млрд 277,4 млн грн, що на 8 млрд. 17,3 млн грн (або на 41,6%) більше надходжень січня - червня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 12 млрд 204,3 млн гривень. Це на 2 млрд 655,6 млн грн (або на 27,8%) більше фактичних надходжень І півріччя 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 7 млрд 758,7 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 1 млрд 258,2 млн грн (або на 19,4%).

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет