Родичі Тимошенко фінансують "Батьківщину" та живуть в борг

21.08.2018 09:15

За 2016-2017 роки в Дніпропетровський обласний осередок партії “Батьківщина” вносили десятки тисяч гривень родичі Тимошенко. Кошти також давали місцеві партійці. Депутат, який не мав доходів у минулому році, заборгував мільйон і при цьому пожертвував майже 50 тис. грн.

Про це пише Антон Філіппов, аналітик ЧЕСНО, ГО ЦентрUA, повідомляє інтернет-видання "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ".

Сама Тимошенко як голова партії не робила внесків взагалі. Це порушення статуту партії, згідно з яким члени повинні сплачувати внески на користь політсили.

Серед партій, які представлені в Дніпровській міській та Дніпропетровській обласній радах, абсолютним лідером за обсягами грошових внесків від громадян та організацій є ВО “Батьківщина” — 1,6 млн грн.

Дніпропетровську обласну організацію “Батьківщина” активно фінансують родичі Юлії Тимошенко. Тітка Тимошенко Антоніна Ульяхіна є незмінною головою облорганізації партії з 2005 року. Вона зробила лише один внесок — 10 тис. грн. Хоча її дохід за минулий рік становив майже 1 млн грн. Сім’я доньки Антоніни Ульяхіної Тетяни Шарапової виявилася більш щедрою.

Донька Шарапових, двоюрідна племінниця Юлії Тимошенко Кристина Резворович — співзасновниця ТОВ “Сервіс А” разом із дочкою Юлії Тимошенко Євгенією. Її чоловік Владислав Резворович працює заступником голови Шевченківської райради у м. Дніпрі й очолює парторганізацію цього району.

Минулого року сім’я Резворовичів направила на Дніпропетровську облорганізацію “Батьківщина” 13% свого річного доходу — майже 23 тис. грн.

Читайте також: Как днепропетровская "Батькивщина" готовится помочь Юлии Тимошенко?

 

Внески в облорганізацію партії Резворовичі робили попри те, що самим грошей явно не вистачає, бо доводиться брати кредити. Згідно з декларацією, і Резворович, і двоюрідна племінниця Тимошенко у минулому році брали позики в банку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як виявив рух ЧЕСНО, кошти на рахунки партії заводили від імені людей, які навіть не підозрювали про це. Партія просто скористалася їхніми персональними даними, що є порушенням закону.

Великі внески на партію роблять представники бізнесу, депутати та їхні помічники. Найбільше внесків зробив підприємець Максим Шендрик — 67 350 грн. Він торгує хлібобулочними і кондитерськими виробами. 

Давайте я не буду відповідати, я просто не знаю, з ким я розмовляю. Те, що ви журналіст... І я можу сказати, що я — президент”, — прокоментував Шендрик. Але підтвердив, що є членом "Батьківщини".


 

Майже 50 тис. грн. внесків за два роки зробив Володимир Володимирович Хорішко. Очевидно, що йдеться про депутата Дніпропетровської облради від “Батьківщини”. Його батько, власник холдингу “Агро-Союз” Володимир Хорішко, у минулому році став головою Зайцівської об’єднаної територіальної громади у Синельниківському районі Дніпропетровщини.

Хорішко-молодший володіє низкою фірм, але у 2017 році, судячи з його декларації, в нього взагалі не було доходів. Більше того, станом на кінець минулого року депутат облради мав борг Соколову Микиті Михайловичу на суму більше 1 млн грн. Людина з такими ж ПІБ є помічником Володимира Хорішко.Микита Соколов — син Михайла Соколова, очільника Миколаївської обласної парторганізації, і депутат Миколаївської облради від партії “Батьківщина”.

Читайте також: В Днепре охрана Юлии Тимошенко разогнала пикет против нее (ФОТО)

Колега Хорішка по фракції, депутат Дніпропетровської облради від “Батьківщини”, заступник директора фермерського господарства “Овен” Дмитро Зубрій перерахував Дніпропетровській облорганізації “Батьківщини” 42 тисячі гривень. Його помічник Микола Буртин вніс майже 27 тис. грн.

 

Крайній — Микола Буртин, поряд із ним — депутат Дмитро Зубрій

Трохи менше за Зубрія — майже 41 тис. грн. — перерахував іще один депутат облради від “Батьківщини”, директор ПСП “Каспій” Гілал Ісаєв. Підприємство, яким він керує, перерахувало в облорганізацію за два роки найбільше — 91 тис. грн.

 

Щедрі внески — щедра реклама на сайті партії: "ПСП “Каспій” є одним із кращих на Дніпропетровщині"

Депутат Дніпровської райради та керівник "Батьківщини" Дніпровського району Віктор Міщенко за два роки вніс 38,5 тис. грн. Він теж підприємець у сфері сільського господарства — гендиректор ТОВ "Агроспецпереробка".

26,5 тис. грн. перерахувала за два роки Олена Малютіна, керівниця Центральної районної в місті Дніпрі організації ВО "Батьківщина". Вона також отримала від партії 2898 грн. за річну оренду приміщення.

Майже стільки ж внесла Марина Сергіївна Круподер. Очевидно, що це донька Сергія Круподера, помічника депутата Верховної Ради від “Батьківщини” Івана Кириленка. Сергій Круподер та його дружина Тетяна за два останні роки направили в Дніпропетровську облорганізацію партії Тимошенко 17 300 грн.

Більше половини своєї зарплати, отриманої у 2017 році, — 24 тис. грн. — вніс у минулому році до облорганцізації ВО “Батьківщина” Ігор Гура, депутат Солонянської районної ради від партії Тимошенко. Він отримав 235 тис. грн. спадщини. Тобто приблизно десятину спадщини він перерахував в облорганізацію своєї партії.

Нагадаємо, нещодавно ЧЕСНО оприлюднив розслідування щодо партії "Батьківщина", в якому йшлося про те, що партія задекларувала 7,5 мільйонів грн пожертвувань від громадян, але часто фальсифікує походження цих коштів.

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

ДПС України проінформувала, що з 01 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Забезпечення розробки програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування здійснюється Державною податковою службою України на виконання Указу Президента України № 837/2019 від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Записатись на бета-тест можна за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/ .

Програмне РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних та інші.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

Учасники отримують запрошення до тестування з 09 січня 2020 року.

 

Подробнее

Сьогодні, в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася пресконференція в.о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Ганни Чуб на тему «Підсумки роботи податкової служби області за 2019 рік».

Підводячи підсумки роботи ГУ ДПС за минулий рік, Ганна Чуб акцентувала увагу на тому, що служба реформується і цей процес має певний перехідний період, в який платники не відчули жодних незручностей завдяки згуртуванню командного духу податківців Дніпропетровщини, які швидко адаптуватилися до змін та реалізації нових трендів.

Фахівці податкової служби області разом з платниками податків регіону успішно закінчили минулий рік. І як результат – залишився стабільним темп роботи у напрямку наповнення бюджетів, збільшились надходження від платників податків.

Так, протягом січня – грудня 2019 року до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 60,4 мільярди гривень податків та зборів. Це на 20,8 мільярдів гривень (або 53 відсотки) більше ніж впродовж 2018 року.

При цьому:

- до державного бюджету спрямовано 35,0 мільярдів гривень, що на 15,4 мільярди гривень (або на 79 %) більше надходжень 2018 року;

- до місцевих бюджетів платниками сплачено 25,4 мільярди гривень. Це на 5,4 мільярди гривень (або на 27 %) більше фактичних надходжень 2018 року.

Говорячи про наповнення бюджетів, очільниця ГУ ДПС особливу увагу приділила питанням, які наразі є нагальними для нашої області.

Це, зокрема екологічний стан довкілля, який турбує кожного мешканця регіону, та сплата екоподатку – вагомого компенсатора негативного впливу на природу шкідливих та небезпечних факторів.

«Забезпечення сумлінної сплати екоподатку суб’єктами господарювання на сьогодні один із основних векторів роботи податкової служби області», – зазначила Ганна Чуб.

Під час пресконференції вона також зауважила, що у податківців області на особливому контролі – надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Адже своєчасна сплата єдиного внеску – це соціальні гарантії громадян, їх захищеність у майбутньому. Ганна Чуб акцентувала увагу, що спостерігається стійка тенденція зростання надходжень єдиного внеску до державних цільових фондів.

Важливо, що збільшення надходжень відбувається не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки ефективному впровадженню нових підходів до адміністрування податків. Саме цими правилами керується команда податкової служби області. Нова податкова служба взяла курс на скорочення перевірок і зменшення тиску на бізнес.

Так, згідно з планом-графіком проведення документальних перевірок кількість запланованих перевірок суб’єктів господарювання у 2020 році у порівнянні з 2019 роком зменшилась майже на 90.

Ганна Чуб також нагадала, що вже  стартувала деклараційна кампанія – 2020 та закликала платників виконати свій громадянський обов’язок: своєчасно подати декларації і сплатити податки та збори.

За словами в.о. начальника ГУ ДПС на сьогодні триває процес удосконалення податкової. Головна ідея такого реформування – це побудова партнерських відносин між податковою – як сервісом, і платником – як нашим клієнтом. Суб’єкти господарювання і держава повинні стати компаньйонами, а не протистояти одне одному.

Розвиток онлайн сервісів і діджиталізація – це один із пріоритетних напрямків розвитку податкової служби.

Надання сервісів платникам і забезпечення податкових надходжень до бюджету – щоденна робота фахівців ГУ ДПС. Бізнес має забути дорогу до податкової, платники податків мають отримувати всі послуги онлайн. І таким інструментом сьогодні є сервіс Електронний кабінет.

«Ми вдячні громадянам та бізнесу, які сумлінно сплачують податки. Адже сумлінна сплата податків – це приклад високої податкової культури.

Ми, як ніколи, відкриті до співробітництва, нових ідей та конструктивної співпраці», – на завершення акцентувала очільниця ГУ ДПС.

Пресконференція пройшла у форматі діалогу – учасники заходу отримали відповіді на актуальні питання.

 

Подробнее

До уваги платників!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників на наступне.

Згідно з постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 26 вересня 2019 року № 118 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162» з 13 січня 2020 року, рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях Системи електронних повідомлень Національного банку України (далі – СЕП) буде ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). Якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку у форматі IBAN, то СЕП забракує такий документ.

Подробнее

НОВІ РАХУНКИ. ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ, ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з 1 січня 2020 року Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) перейшла на ведення бухгалтерського обліку за Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203, із змінами та доповненнями (далі – План рахунків №1203).

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю