Не забудемо, не пробачимо. Сьогодні — День Героїв Небесної сотні

20.02.2015 16:50

Відтепер у календарі з’явилась ще одна сумна дата. Наказ про оголошення 20 лютого Днем Героїв Небесної сотні днями підписав президент. Рік тому у цей день на Майдані лише за кілька годин загинули 53 людини. Причини смерті дев’ятьох з них досі однозначно не встановлені. Вже наступного дня жертвами їх визнала офіційна влада. 21 січня на Майдані прощалися із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», пише "Зоря". 

За останні кілька місяців Небесна сотня перетворилася на „небесні тисячі”. Серед військових, що загинули у зоні АТО, чимало і мешканців Дніпропетровщини. А під час подій на Майдані у січні-лютому 2014 року загинув лише один наш земляк. Проте ми ніколи не забудемо його історію та його ім’я.

Перший янгол України

До 22 січня 2014 року в інформаційному просторі поширювався міф про те, що на Майдані стоять в основному «западенці». Саме тому, наголошували противники революції, Євромайдан не може уособлювати усю країну. Але 22 січня став днем, який змінив подальший шлях держави. Тоді на Майдані вперше пролилася кров. Першою жертвою режиму став 20-річний вірменин з Дніпропетровщини. Сьогодні кожен український школяр знає його ім’я — Сергій Нігоян.

— Ми вчилися в одній школі. Він був звичайним хлопцем — любив історію, займався карате, — розповідає Іван Черник.

— Я не очікував, що Сергій поїде на Майдан, не думав, що сьогодні ми будемо згадувати його як героя.

Сьогодні у середній школі села Березнуватівка Солонянського району працює музей, присвячений Герою. На фасаді навчального закладу — меморіальна дошка. На парті, за якою сидів Сергій, іменна табличка і том Кобзаря. У кабінеті української мови та літератури — великий портрет Сергія та діорама, яка покликана відновити атмосферу, що панувала минулого року на головній площі країни, — шини, каски, прапори та інші атрибути Майдану. Раніше тут зберігали і особисті речі Сергія Нігояна. Але потім батьки Сергія забрали їх та передали до колекції Дніпропетровського історичного музею.

Читайте також: На Дніпропетровщині вшанували пам'ять Героя України Сергія Нігояна (ФОТО)

Нігояни — середньостатистична скромна українська родина. Батько працює різноробочим, мама — кухар у фермерському господарстві. У грудні вони і не знали, що їх єдина дитина вирушила на Майдан. Добирався до Києва попутками. А мамі й татові зателефонував, коли вже доїхав. Вони не могли нічого змінити. Що сина застрелили, дізналися з новин.

Друзі Сергія кажуть: він не міг інакше.

— Ми познайомилися Вконтакті, іноді переписувались, — розповідає Арсен Аветісьян. — Сергій був добрим, веселим, порядним. Впродовж усієї історії до вірмен ставилися несправедливо: геноцид вірменів у 1915 році, передача споконвіку вірменських земель Туреччині. Ці та інші злочини й досі лишилися непокараними. Сергій був патріотом Вірменії, мав загострене почуття справедливості. Він бачив усе, що відбувалося на Майдані, і не міг залишатися байдужим. Він був сміливим хлопцем. Коли побачив, що так само, як з його корінним народом, тепер чинять з українцями, не зміг утриматись. Він знав українську мову, вірші українських поетів. Це була його друга Батьківщина. І він її любив.

На Майдані з Нігояном потоваришував львів’янин Роман Дзівінський:

— Я ніколи не розповідав про Сергія, але він дійсно був хорошим другом. Мені подобалось з ним спілкуватись, напевно, тому що він вирізнявся серед нас. Через незвичайну зовнішність його дуже багато фотографували. Найбільше я любив слухати його, коли він читав вірші. Він їх дуже багато знав! Мені навіть соромно було, що я не знаю, скільки він. Деякі вірші Шевченка я вперше почув від Сергія.

Під час революції випадково познайомився з першим Героєм Небесної сотні Антон Геращенко, нині народний депутат України. Ось як він згадує про це у своєму Фейсбуці: «…Я йшов Хрещатиком і помітив поруч широко крокуючого молодого хлопця східної зовнішності з синяво-чорною бородою. Я став поряд з ним та запитав: «Ти часом не чеченець, не з Чечні до нас приїхав? Як тебе звуть?»

Сергій розповів Геращенкові, звідки він, скільки йому років і що борода в нього росте з шістнадцяти. Його родина поїхала з Вірменії наприкінці вісімдесятих чи на початку дев’яностих. Закінчив фізкультурний технікум, але поки що не знайшов роботи за спеціальністю.

Вони розмовляли про Майдан, особисте життя хлопця, Україну та мрії про майбутнє. Сергій сподівався, що кохана дівчина після подій Майдану повернеться до нього, відзначивши його сміливість та силу.

На запитання про те, ким хоче працювати після того, як Майдан переможе, Сергій, посміхаючись своєю щирою дитячою посмішкою, сказав, що досі не знає, ким би він хотів бути. «Мені не потрібно багато грошей. Я хочу працювати так, щоб моя родина не зазнала нужди, і щоб моя робота приносила користь Україні».

Антон пригостив Сергія чаєм та запропонував йому пару сотень гривень. Однак той відповів категорично:

— Навіщо мені гроші, Антоне? На Майдані у мене все є! Все, що на мені вдягнуто, з Майдану. А які в нас там класні каші та супи варять козаки біля стели Незалежності!»

Вони повернулись на Майдан, обмінялись телефонами. «Він дав мені свій номер — 0989688792. Я записав його у себе в телефонній книжці так: «Майдан Сергій Нігоян Дніпропетровськ» і вирішив цей телефон ніколи не видаляти в пам’ять про Сергія.

Потім ми ще кілька разів бачилися на Майдані на барикаді у воріт зі скульптурою архангела Михаїла, де Сергій ніс свою вахту у складі однієї з сотень Майдану.

Він завжди променисто посміхався — на всі 32 білих-білих зуби. На початок січня він вже став місцевою знаменитістю. Багато хто бачив читання вірша Тараса Шевченка у його виконанні».

Вранці 22 січня Геращенко лежав дома у Харкові із запаленням легенів. По 5 каналу повідомили трагічну новину: на Грушевського знайдено тіло першого загиблого на Майдані.

«Не знаю, чому, але мене осінило недобре передчуття, що першою жертвою міг стати саме Сергій Нігоян. Я набрав його номер, але телефон не відповідав і, судячи з усього, був вимкнений.

Я намагався відігнати від себе погані думки, сподіваючись, що він відсипається після нічного вартування на барикадах. Але годину по тому по всіх телеканалах уже повідомили ім’я першої жертви Майдану — Сергій Нігоян».

Автори: Альона Дрига, Олександра Матях

Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з         19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій   (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО.

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку.

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

► «спрощенців» першої групи;

► фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі:

● якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

● якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

 

 

 

 

Подробнее

     Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, яка триватиме до 1 травня 2020 року.

     За місяць деклараційної кампанії громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано 1 344 декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

     Загальна сума задекларованого у деклараціях оподатковуваного доходу за 2019 рік – 176,9 млн грн, до сплати в бюджет нараховано 5,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2,6 млн грн більше, ніж у 2019 році, та 1,0 млн грн військового збору, що на 0,5 млн грн більше минулого року.

     Доходи у сумі понад 1 мільйон гривень задекларували 13 мешканців Дніпропетровщини. Сума задекларованого ними доходу склала 72,9 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 1,2 млн грн, сума військового збору до сплати складає 0,13 млн гривень.

Разом з тим, 177 мешканців Дніпропетровщини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає 0,5 млн гривень. Реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

     Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 497, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.06.2017 за № 700/30568.

Норми встановлені п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий) період подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Крім того, звертаємо увагу, що фізичним особам, які надали у 2019 році посередницькі послуги, пов’язані з наданням послуг з оренди нерухомості і не є суб’єктами підприємницької діяльності, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) у разі отримання доходів, з яких під час їх нарахування або виплати не сплачувався податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, і при цьому такі доходи не звільнені від оподаткування.

Задекларувати отриманий у минулому році дохід та надати декларацію до податкового органу за місцем своєї реєстрації необхідно не пізніше 30 квітня 2020 року.

У такій декларації необхідно самостійно нарахувати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір та у термін не пізніше 31 липня поточного року сплатити їх на відповідні рахунки.

Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати нарахованих платежів розміщена на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» у рубриці «Бюджетні рахунки».

 

Подробнее

     Питання організації роз'яснювальної роботи під час кампанії декларування доходів громадян стали провідними під час проведення зустрічі, що відбулася в приміщенні Павлоградської ДПІ Західно-Донбаського управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

     Учасники зустрічі – начальник Павлоградської ДПІ Ольга Радіонова та волонтери – ветерани-пенсіонери податкової служби Західно-Донбаського управління обговорили особливості проведення цьогорічної кампанії декларування, обмінялись думками з приводу нюансів цієї кампанії та визначили шляхи співпраці у доведенні необхідної інформації до громадян.

     Вже стало традицією, що на початку року волонтери добровільно допомагають у пропаганді податкового законодавства та інформують пересічних громадян міста про діяльність податкової служби. Розповсюджуючи тематичну друковану продукцію з питань декларування доходів громадян, волонтери допомагають донести необхідну інформацію до широких верств суспільства.

     “Ми, як ніхто, розуміємо важливість своєчасності сплати податків. Із власного досвіду ми знаємо, що більшість громадян – сумлінні платники. Їм необхідно лише своєчасно нагадати про необхідність декларування доходів та сплати податків, допомогти розібратися у законодавчих нормах. Саме тому ми завжди з готовністю допомагаємо своїм колегам”, - зазначають ветерани.

     Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року в Україні стартувала кампанія декларування, котра триватиме до 1 травня 2020 року. Отож, закликаємо виконати громадянський обов'язок – задекларувати свої доходи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю