Дніпропетровщина може стати взірцем з децентралізації влади в Україні, - Удод

15.12.2014 16:38

Відповідних домовленостей сьогодні досягли керівництво Дніпропетровської обласної ради та директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані. Сторони також підвели підсумки співпраці за 2013-2014 рр., обговорили перспективи на 2015 рік та провели «круглий стіл» на якому обговорили очікуванні результати від реформ з децентралізації в Україні.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ".

«Централізація влади в Україні гальмує розвиток громад, а централізація коштів зв’язує руки місцевій владі та робить її роботу залежною від держбюджету. Єдиний вихід - децентралізація влади, яка забезпечить територіальний розвиток. Доки центральна влада розробляє законодавчі засади реформи, Дніпропетровщина напрацьовує власний досвід. Сьогоднішня зустріч - це гарна можливість наших громад почути думки і рекомендації кращих європейських експертів стосовно децентралізації. Реформа місцевого самоврядування дозволить владі на місцях реалізовувати дійсно необхідні кроки та мати для цього достатньо ресурсів. А громади зможуть контролювати ефективність роботи місцевої влади», - зазначив Євген Удод.

За словами Гуідо Бельтрані, співпраця між обласною радою та проектом DESPRO досконала і регіон дуже швидко просувається вперед.  

«У Швейцарії є багатий досвід впровадження і реалізації програм з децентралізації. У нашій країні влада і населення працюють пліч-о-пліч. Саме така робота збільшує рівень довіри та приносить конкретні результати. Ми готові поділитись своїм досвідом з кожним бажаючим і сподіваємось на гарні результати у спільних проектах з Дніпропетровщиною вже наступного року», - підсумував пан Бельтрані.

Нагадаємо, що протягом 2013-2014 рр. у рамках співпраці облради з проектом DESPRO 5 сільських рад Солонянського, Синельниківського, Павлоградського та Софіївського районів у 2014 році отримали кошти на будівництво чи реконструкцію системи водопостачання тощо. А Томаківський район  - технічну підтримку на розробку стратегії розвитку сільської громади. У 2015 році до проектів з децентралізації системи водопостачання, експертної підтримки громад та ін. додається  ще й відкриття «Школи місцевого самоврядування» і дистанційне навчання керівників місцевого самоврядування з децентралізації влади тощо.

Читайте также: Днепропетровщине децентрализация нужна и выгодна, - Филатов

Как это повлияет на рейтинг:
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва, экс-председатель Днепропетровского областного совета
Подробнее
Комментарии
Наталья
16.12.2014
Какой хороший Удод... Все для людей! Все! :) И что же он таким не был год назад? Как-то раньше не слышала о его планах по децентрализации. Напротив: раньше была модна крепкая ВЕРТИКАЛЬ ВЛАСТИ! Как раз ее тщательно рекламировал и усердно вводил в Днепре господин Удод! Как быстро меняются взгляды у определенных людей! Почти как в известном фильме "Свадьба в Малиновке"....
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що з 01 жовтня 2019 року почали діяти рахунки за стандартом ІВАN, відкриті на ім’я ГУ ДПС у Дніпропетровській області та у розрізі управлінь на правах відокремлених підрозділів (у т.ч. державних податкових інспекцій у їх складі) для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) в АС «Є-Казна Доходи» (код банку 899998).

Нагадуємо, що нові реквізити рахунків єдиного внеску за стандартом IBAN розміщені у розрізі областей розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу «Державна податкова служба України» за посиланням

 

https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/393096.html

 

З відкритими небюджетними рахунками по ГУ ДПС у Дніпропетровській області, які діють з 01.10.2019, також можна ознайомитись платникам єдиного внеску на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» офіційного вебпорталу ДПС України у рубриці «Бюджетні рахунки»за посиланням

 

http://dp.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

 

З метою упередження помилкової сплати єдиного внеску на неналежні рахунки звертаємо увагу платників на те, що по Дніпропетровської області сплата коштів єдиного внеску має відбуватись виключно на рахунки, які відкриті на ім’я Головного управлінням ДПС у Дніпропетровській області відповідно до адміністративно-територіальних одиниць, на яких зареєстровані платники податків.

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з метою здійснення контролю, спрямованого на детінізацію відносин в аграрному секторі економіки податковим органом області проведено 729 робочих нарад з представниками бізнесструктур, на яких обговорювались питання легалізації найманої праці, заробітної плати та залучення до декларування доходів громадян – власників земельних ділянок, площа яких складає понад 2,0 га. Як результат –   717 суб’єктів (у т.ч. з 127 фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП)) додатково оформили 1 576 найманих працівників. За рахунок добровільно оформлених найманих працівників до бюджету додатково надійшло майже         2,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) 0,2 млн грн військового збору та 2,7 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також під час проведення виїзних нарад, засідань, семінарів та роз’яснювальної роботи ГУ ДПС додатково залучено до декларування1 625 громадян. Сума задекларованого ними доходу від продажу власної сільгосппродукції становить 11,1 млн гривень. Сума ПДФО до сплати складає   1,9 млн грн, військового збору 0,2 млн гривень.

Всього у Дніпропетровській області кількість громадян (у т.ч. ФОП), які мають у власності (оренді) землі понад 2 га, рахується 104 203 особи, загальна площа їх власних земельних ділянок складає 813 062,3 га, з них – 87 152 особи надають земельні ділянки в оренду (778 277,06 га), 17 051 особа (34 785,2 га) обробляють свої земельні ділянки самостійно.

Станом на 01 жовтня 2019 року доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції задекларували 12 553 особи, загальна сума задекларованих ними доходів становить 89,7 млн грн, сума ПДФО до сплати 16,1 млн грн, військового збору 1,3 млн гривень.

Також, ГУ ДПС проводить заходи щодо залучення фізичних осіб до державної реєстрації в якості суб’єктів господарювання. Так, з початку дії операції «Урожай» залучено до державної реєстрації 28 громадян, які на теперішній час є ФОП, та з 01 вересня 2019 року знаходяться на спрощеній системі оподаткування.

Подробнее

Станом на 1 жовтня 2019 року на розгляді у судах різних інстанцій за участі органів ДПС Дніпропетровської області перебувало понад 7,7 тис. справ різних категорій на загальну суму 12,3 млрд гривень.

З розглянутих судами у січні - вересні поточного року 813 справ на суму 3,3 млрд грн на користь органів ДПС Дніпропетровщини вирішено 495 справ на суму 2,2 млрд гривень.

Із загальної кількості адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДПС Дніпропетровської області більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень.

Так, з початку року на розгляді у судах знаходилось 5079 таких справ на суму 9,5 млрд гривень. З них судами розглянуто 512 справ на суму   2,5 млрд грн, з яких на користь органів ДПС вирішено 298 справ на суму 1,4 млрд гривень.

 

Подробнее

З січня по вересень 2019 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області забезпечено у бюджети всіх рівнів  44 млрд 234,5 млн грн, що на 15 млрд 592,4 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року.

Так, до державного бюджету впродовж трьох кварталів 2019 року спрямовано   25 млрд 497,9 млн грн, що на 11 млрд. 401,5 млн грн більше надходжень січня - вересня минулого року.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено18 млрд 736,6 млн гривень. Це на 4 млрд 190,9 млн грн більше фактичних надходжень січня - вересня 2018 року.

За підсумками дев’яти місяців поточного року єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зібрано  11 млрд 688,5 млн грн, що перевищує минулорічні показники   на 1 млрд 876,1 млн гривень.

 

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю