Дніпропетровщина може стати взірцем з децентралізації влади в Україні, - Удод

15.12.2014 16:38

Відповідних домовленостей сьогодні досягли керівництво Дніпропетровської обласної ради та директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані. Сторони також підвели підсумки співпраці за 2013-2014 рр., обговорили перспективи на 2015 рік та провели «круглий стіл» на якому обговорили очікуванні результати від реформ з децентралізації в Україні.

Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ".

«Централізація влади в Україні гальмує розвиток громад, а централізація коштів зв’язує руки місцевій владі та робить її роботу залежною від держбюджету. Єдиний вихід - децентралізація влади, яка забезпечить територіальний розвиток. Доки центральна влада розробляє законодавчі засади реформи, Дніпропетровщина напрацьовує власний досвід. Сьогоднішня зустріч - це гарна можливість наших громад почути думки і рекомендації кращих європейських експертів стосовно децентралізації. Реформа місцевого самоврядування дозволить владі на місцях реалізовувати дійсно необхідні кроки та мати для цього достатньо ресурсів. А громади зможуть контролювати ефективність роботи місцевої влади», - зазначив Євген Удод.

За словами Гуідо Бельтрані, співпраця між обласною радою та проектом DESPRO досконала і регіон дуже швидко просувається вперед.  

«У Швейцарії є багатий досвід впровадження і реалізації програм з децентралізації. У нашій країні влада і населення працюють пліч-о-пліч. Саме така робота збільшує рівень довіри та приносить конкретні результати. Ми готові поділитись своїм досвідом з кожним бажаючим і сподіваємось на гарні результати у спільних проектах з Дніпропетровщиною вже наступного року», - підсумував пан Бельтрані.

Нагадаємо, що протягом 2013-2014 рр. у рамках співпраці облради з проектом DESPRO 5 сільських рад Солонянського, Синельниківського, Павлоградського та Софіївського районів у 2014 році отримали кошти на будівництво чи реконструкцію системи водопостачання тощо. А Томаківський район  - технічну підтримку на розробку стратегії розвитку сільської громади. У 2015 році до проектів з децентралізації системи водопостачання, експертної підтримки громад та ін. додається  ще й відкриття «Школи місцевого самоврядування» і дистанційне навчання керівників місцевого самоврядування з децентралізації влади тощо.

Читайте также: Днепропетровщине децентрализация нужна и выгодна, - Филатов

Как это повлияет на рейтинг:
Депутат Днепропетровского областного совета 7 созыва, экс-председатель Днепропетровского областного совета
Подробнее
Комментарии
Наталья
16.12.2014
Какой хороший Удод... Все для людей! Все! :) И что же он таким не был год назад? Как-то раньше не слышала о его планах по децентрализации. Напротив: раньше была модна крепкая ВЕРТИКАЛЬ ВЛАСТИ! Как раз ее тщательно рекламировал и усердно вводил в Днепре господин Удод! Как быстро меняются взгляды у определенных людей! Почти как в известном фильме "Свадьба в Малиновке"....
Последние записи в блогах

За результатами 2018 року платники подали майже 304 тис. декларацій з податку на прибуток. До сплати задекларовано 97,55 млрд грн. Це на 17%, або на 14,2 млрд грн більше, ніж у 2017 році. Тоді цей показник складав 83,3 млрд гривень.

Зокрема, за IV квартал минулого року було нараховано 30,0 млрд грн податку на прибуток (без НАК «Нафтогаз України»). Це на 18%, або на 4,6 млрд грн. перевищило суму нарахувань IV кварталу 2017 року.

Найбільші суми нарахувань за останній квартал 2018 року задекларовано платниками Офісу великих платників та м. Києва. Так, платниками, які обслуговуються в Офісі великих платників, задекларовано до сплати 63,7% від загальної суми податку на прибуток, що складає майже 20,8 млрд грн, у ГУ у м.Києві – 15,2%, або майже 5 млрд грн.

Загальна сума отриманих суб’єктами господарювання доходів за 2018 рік склала майже 9,5 трлн грн. Це на 1,3 трлн грн більше, ніж в 2017 році. При цьому по Україні спостерігається адекватний темп росту податку при рості доходів. Так, при темпі росту доходів 116,2% темпи росту податку складають 117%.

 

Подробнее

Протягом січня – лютого 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 218 кримінальних проваджень, з яких 65 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 33, із яких до суду скеровано 19 кримінальних проваджень, в тому числі: 13 – з обвинувальним актом, а 6 – для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Крім того, за 2 місяці поточного року за підслідністю направлено 11 кримінальних проваджень, 18 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж двох місяців 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 39 млн 117 тис. гривень.

Подробнее

«З січня по лютий 2019 року органами ДФС на Дніпропетровщині забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС та Дніпропетровської митниці ДФС) у сумі 17 млрд 237,2 млн грн, що перевищує надходження аналогічного періоду минулого року на 3 млрд 250,6 млн грн, або на 23,2%», - повідомила очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Так, до державного бюджету протягом двох місяців поточного року спрямовано 12 млрд 565 млн грн (в тому числі по Дніпропетровській митниці ДФС – 3 млрд 666,7 млн грн), що на 2 млрд 262 млн грн (або на 22%) більше надходжень січня - лютого 2018 року.

До місцевих бюджетів області за відповідний період платниками регіону сплачено 4 млрд 672,2 млн гривень. Це на 988,6 млн грн (або на 26,8%) більше фактичних надходжень двох місяців 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні - лютому 2019 року в області зібрано 2 млрд 395 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 460 млн грн (або на 23,8%).

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що за наявності у власності платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває, зокрема у власності фізичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку)  (п.п. «ґ» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності (п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

Отже, у разі переходу права власності на об’єкт житлової нерухомості, в тому числі його частку, від одного власника – фізичної особи до іншого протягом календарного року сума податку, збільшена на 25 000 грн на рік за загальну площу такого об’єкту (його частки), що перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), обчислюється контролюючими органами для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений будинок, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності за формулою:

(Сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» «г» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ) + (25 000 грн / 12 х К міс.), де:

К міс. – кількість місяців володіння об’єктом житлової нерухомості.

 

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат