Экс-заммэра Днепропетровска оказался на скамье подсудимых

19.03.2015 09:15

Экс-заместитель мэра Днепропетровска Владимир Лысый оказался на скамье подсудимых. Его обвиняют в хищении бюджетных средств из-за сделки с ремонтом городских дорог. Второй обвиняемый – директор предприятия «УПС» Тарас Палий. Именно его компания уже несколько лет обустраивала ключевые автодороги областного центра. Жовтневый районный суд провел первое заседание по делу чиновников. Об этом сообщают «Детали».

Трехэтажный дом, бассейн с подогревом, мраморные дорожки и собственная прибрежная зона. Видео такого дома обнародовали налоговики в июне прошлого года. Его снимали во время обыска квартиры Владимира Лысого, заместителя мэра Днепропетровска. Чиновник тогда возглавлял городской департамент ЖКХ.

Более полугода длилось следствие. Чиновникам инкриминируют хищение более десяти миллионов гривен из бюджета. Инструмент – махинации на тендерах по ремонту и обустройству дорог Днепропетровска. Две недели назад областная прокуратура рассказала о передаче дела в суд. Впрочем, о первом заседании узнать было крайне трудно. Никаких анонсов, ни от власти, ни от правоохранительных органов.

Читайте также: Вилкул рассказал европейцам о Коломойском

Тем не менее, журналисты «34 телеканала» смогли попасть на рассмотрение. Прокурор против видеосъемки не был. Защита обвиняемых – возражала.

Появление телекамер для чиновников, похоже, стало неожиданностью. Подсудимые, в частности, экс-вице-мэр, заметно нервничал. Впрочем, судья нашел компромисс: позволил съемку подготовительного заседания, судебных прений и оглашения приговора.

Обвинительный приговор и материалы следствия, которые будет рассматривать суд, насчитывают 16 томов. Сейчас чиновников обвиняют по части 2 статьи 367 УК Украины (служебная халатность с тяжелыми последствиями). Возможное наказание: лишение свободы на срок от 2 до 5 лет, запрет занимать определенные должности и штраф. Чиновники не прочь рассмотрения дела по таким обвинениям.

 Защитник экс-вице-мэра просил добавить к материалам дела справки медицинского обследования с диагнозами подзащитного. В будущем это может быть основанием для смягчения приговора.

Читайте также: Днепропетровские люстраторы раскрыли коррупционную схему маршрутчиков

Заслушав все ходатайства, судья принял решение приступить к рассмотрению дела по существу.

Следующее заседание состоится 27 марта. По информации прокурора, обвиняемые будут находиться под домашним арестом. Это одно из немногих громких дел против днепропетровских чиновников такого ранга за последние годы.

Комментарии
Последние записи в блогах

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом прокуратури області припинили роботу міжрегіонального конвертаційного центру, через який було проконвертовано понад 1 млрд грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України було встановлено групу осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки, підприємствам державної та комунальної форми власності Київської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей та м. Києва з формування штучного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Зокрема, встановлено, що учасниками злочинної групи здійснено реєстрацію та придбання низки підконтрольних підприємств, на рахунки яких «клієнти» «конверту» перераховували грошові кошти за нібито придбані ТМЦ (товари та послуги).

Отриману такими шляхами готівку фігуранти передавали замовникам незаконних послуг, за винятком «винагороди» у розмірі 10-13% від суми конвертації.

Таким чином протягом 2018-2019 років через рахунки компаній, які входили до складу конвертцентру, було проконвертовано понад 1 млрд. грн.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів та їх транспортних засобах з незаконного обігу вилучено 567 тис. гривень готівкою, 53 печатки, 2 електронних ключа, 13 одиниць комп’ютерної техніки, 30 мобільних телефонів, 31 банківську картку, 15 електронних носіїв інформації, фінансово-бухгалтерську документацію, чорнові записи та травматичний пістолет 9 мм марки „SHMEISSER PSH 790” без дозвільних документів та 13 набоїв до нього.

Окрім того, накладено арешт на 3,4 млн грн ліміту суми ПДВ на рахунках компаній-фігурантів в СЕА ПДВ.

Слідство триває.

 

Подробнее

Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – квітень 2019 року склали 9 млрд 437,7 млн грн, що на 2 млрд 145 млн грн більше аналогічного періоду 2018 року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Більше половини надходжень у місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 5 млрд 223,3 млн грн, що перевищує минулорічні показники майже на 1 млрд 18,5 млн гривень.

Наступною за рівнем надходжень є плата за землю. Її власники та землекористувачі сплатили протягом 2019 року майже 1 млрд 601,1 млн грн,  що на 402,1 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

Замикає трійку лідерів єдиний податок. Впродовж чотирьох місяців 2019 року спрощенці області сплатили 923,8 млн грн, що на 171,6 млн грн більше рівня 2018 року.

Подробнее

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області з початку 2019 року забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на рівні 5 млрд 24,8 млн гривень. Цьогорічний показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 887,1 млн грн або на 21,0 %. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Протягом квітня 2019 року фактичні надходження єдиного внеску склали 1 млрд 381,3 млн грн, що на 235,3 млн грн більше квітня 2018 року.

 «Варто відзначити, що такий ріст – результат комплексу заходів, що втілюються представниками усіх гілок влади та контролюючими органами у напрямку легалізації праці. Спілкуючись з працедавцями - порушниками, фахівці ДФС  вважають, що норми закону у сфері оплати праці мають  винятковий пріоритет. Тож, легальний ринок праці – це стабільні надходження до бюджетів та гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення», - зазначила Оксана Томчук.

 

Подробнее

У січні-квітні 2019 року підрозділами аудиту було проведено 1,6 тис. планових перевірок платників податків, 4,3 тис.  позапланових перевірок та 1,1 тис. зустрічних звірок.

Зокрема, проведено 66 перевірок фінансових установ з відокремленими підрозділами, за результатами яких донараховано 214,6 млн гривень.

За результатами контролю за дотриманням вимог валютного законодавства донараховано пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД на загальну суму 206,3  млн грн, а також податку на прибуток з іноземних юридичних осіб  на загальну суму  191,5 млн гривень.

На виконання ухвал суду (у т.ч. отриманих у минулому році) проведено 24 документальні перевірки, донараховано грошових зобов’язань на суму 95,7 млн грн. Крім того, на виконання інших доручень правоохоронних органів, які надаються під час розслідування кримінальних проваджень, проведено 297 документальних перевірок та донараховано 174,3 млн гривень.

 Проведено 300 документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, донараховано 292,9 млн грн грошових зобов’язань. 

У цілому за результатами контрольно-перевірочної роботи донараховано до бюджету 15,4 млрд грн, з яких узгоджено 5,3 млрд грн (у т.ч. основного платежу з податку на прибуток – 1 295,4 млн грн, ПДВ – 1 775,2 млн гривень).

Реальний вклад підрозділів аудиту по забезпеченню надходжень до бюджету склав 3 456 млн грн (забезпечено надходжень грошовими коштами на 1 132 млн грн, зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на  10 678 млн грн, що упередило несплату податку у майбутньому на 1 922 млн грн, зменшено залишки від’ємного значення ПДВ, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного періоду на 402 млн гривень).

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет