Громадські організації Дніпропетровщини та Львівщини обговорили співпрацю з владою

17.12.2014 13:30

Сьогодні, 17 грудня, у Львові відбувся круглий стіл «Партнерство громадськості і влади» за участю представників Дніпропетровської та Львівської областей, пише видання «Вголос».

На думку керівника програми правової підтримки ГО «Центр громадської адвокатури» Тетяни Яцків, представники неурядових організацій у часи, коли в країні нестабільна ситуація, мусять цивілізовано працювати з органами державної влади.

«Критика і постійний моніторинг влади – наша головна «зброя». Натомість ми не мусимо вдаватися до пошуку міжособистих стосунків. Завдання полягає у допомозі органам виконавчої влади в пошуку правильних рішень», – пояснила фахівець.

Своєю чергою, представники дніпропетровської делегації зазначили, що співпраця між громадськістю та владою дає можливість дієвіше оцінити наявні проблеми в регіонах.

«Органи виконавчої влади, як і представники громадськості, мають свої сильні та слабкі сторони. Через це важливо не пригнічувати одне одного, а допомагати знаходити привильні орієнтири в спільній роботі», – наголосила голова Дніпропетровського центру підтримки громадських культурних ініціатив «Тамариск» Тетяна Барашкова.

Вона також додала, що досвід Львівщини є цікавим для Дніпропетровщини.

«Нам цікаво дізнатися, в який спосіб відбувається на Львівщині діалог між двома інституціями – владою та громадою. Сподіваємося, що ваші ініціативи допоможуть нам працювати дієвіше», – сказала голова центру і додала, що влада та громада Дніпропетровщини патріотично заявили про власну позицію щодо єдиної України. Всі міста та райони області вкрилися жовто-блакитними прапорами.

На думку директора департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Львівської ОДА Дмитра Посипанка, обмін думками потрібен.

«Львівщина, Дніпропетровщина – кожен регіон має свої особливості, напрацювання, досвід, як позитивний, так і негативний. Тому нам цікаво послухати, як працює громадськість з владою у вас, на чому базуються ці стосунки», – наголосив чиновник.

Під час круглого столу учасники розглянули головні інструменти громадської участі у формуванні та реалізації державної та місцевої політики. Серед них – національні (співпраця з органами виконавчої влади) та місцеві (референдум, громадські збори, місцеві ініціативи, громадські слухання).

 

Комментарии
Последние записи в блогах

«Станом на перше червня поточного року за підсумками декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році, кількість поданих декларацій про майновий стан і доходи становить понад 40,6 тисяч на загальну суму 4,2 млрд гривень. За результатами декларування підлягає сплаті до бюджету 106,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 13,8 млн грн військового збору. Це відповідно на 15,7 млн грн та на 1,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року», - повідомила заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Вона також розповіла, що найбільше декларацій про доходи надійшло від отримання спадщини (2676 на загальну суму 1 млрд 394,7 млн гривень) та продажу рухомого/нерухомого майна (1121 на загальну суму 283,7 млн гривень). Іноземний дохід в розмірі 129,6 млн грн задекларували 200 мешканців області.

Наразі, про понадмільйонні статки повідомили 278 громадян регіону. За результатами декларування вони сплатять 40,4 млн грн ПДФО та 4,4 млн грн військового збору.

Разом з тим, 5687 мешканців Дніпропетровської області заявили про право на податкову знижку. За результатами поданих декларацій вони отримають 12 млн гривень.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее

Впродовж січня – травня 2019 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму  6 млрд 285,9 млн гривень. Якщо цей показник порівняти з січнем – травнем  минулого року, то цьогорічна сплата єдиного внеску збільшилась на 1 млрд 58,2 млн гривень.

При цьому, лише у травні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд 261,1 млн грн, що на 171,2 млн грн більше травневих надходжень 2018 року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Подробнее

За січень – травень 2019 року за оперативними даними до зведеного бюджету зібрано 507,2 млрд грн. Це на 13,3%, або на 59,5 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Так, за січень-травень 2018 року до зведеного бюджету надійшло 447,6 млрд грн.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, до державного бюджету зібрано 400,1 млрд грн. Цей показник перевищує відповідний період минулого року на 11,5%, або на 41,1 млрд гривень.

«Позитивна динаміка спостерігається по всіх податкових і митних платежах. Позитив маємо за рахунок ефективного адміністрування та контролю за правильністю декларування, а також акцентування на боротьбі з правопорушеннями. Крім того, маємо понад 90% сплати податків у добровільному порядку», - зазначив Олександр Власов.

Так, податкових платежів до загального фонду держбюджету у січні-травні 2019 року зібрано у розмірі 242,5 млрд грн. Це на 10,6% або на 23,1 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Митних платежів надійшло 128,4 млрд грн, що на 2,8 млрд грн, або на 2,2% більше, ніж за січень-травень 2018 року.

У травні поточного року до зведеного бюджету зібрано 117,1 млрд грн. Це на 11,9%, або на 12,4 млрд грн перевищує показник травня минулого року. До державного бюджету зібрано майже 93,2 млрд грн. Це на 10,8%, або на 9,1 млрд грн перевищує збір травня 2018 року.

До загального фонду держбюджету у травні зібрано 60,1 млрд грн податкових платежів, що на 11%, або майже на 6 млрд грн більше, ніж у травні милого року.  Митних платежів надійшло 27,4 млрд грн, що на 3,3%, або на 0,9 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет