Днепряне в этом году стали реже обращаться в горсовет

19.11.2018 16:30

19 ноября, в информационном центре «Наше Мiсто» прошла пресс-конференция на тему: «Темы, анализ и статистика обращений граждан в городской совет».

Эксперты рассказали, что максимальный срок рассмотрения одного обращения составляет 45 дней, а также заявили, что в этом году обращений от граждан в горсовет Днепра стало на тысячу меньше, по сравнению с предыдущим годом, сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» со ссылкой на пресс-конференцию с информационного центра «Наше Мiсто».

В пресс-конференции приняли участие: Татьяна Ефимова, начальник управления по работе с обращениями граждан Днепровского горсовета и Ирина Янкина, заведующая сектором обеспечения доступа к публичной информации департамента обеспечения деятельности исполнительных органов горсовета.

Начальник управления по работе с обращениями граждан Днепровского городского совета Татьяна Ефимова отметила, что по состоянию на 6 ноября в горсовет поступило 50 697 обращений, из них 56% на тему ЖКХ, а остальные касаются социальной защиты, транспорта, деятельности органов местной власти и другие вопросы.

«Обычно одна заявка обрабатывается в течение 30 минут. Если обращение требует дополнительной обработки информации, то его рассмотрение занимает 15 или 30 рабочих дней», - добавила она.

По словам заведующей сектором обеспечения доступа к публичной информации департамента обеспечения деятельности исполнительных органов горсовета Ирины Янкиной, в горсовете даже составили рейтинг физических лиц и общественных организаций, которые больше всех были активны в этом году.

«Мы даже составили рейтинг физических лиц и общественных организаций, которые были активны в этом году. Если ответ на запрос человека превышает десять страниц, тогда это оплачивается. Цена символическая - 47 копеек за лист. Парадоксально, но 55 259 запросов от организации «Общественный контроль» не оплаченные, а соответственно, и не предоставлены запрашивающим 51655 обращений», - подчеркнула Ирина Янкина.


Эксперты также отмечает, что безусловно, хорошо, что людей волнуют некоторые вопросы, ведь закон Украины о доступе к публичной информации гарантирует каждому гражданину это право.

Комментарии
Последние записи в блогах

23 квітня, у Дніпрі, за  адресою: актова зала, КП «Південна Укргеологія», вул. Чернишевського, 11, пройде інформаційний день проекту «Малі міста – великі враження». Це буде своєрідне навчання, де фахівці розкажуть зацікавленим, як підготувати та правильно оформити свою ініціативу для участі у конкурсі. Зареєструватися на інформаційний день можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1FEKwDJEzSABrkCYhN6P77v2TBJB028_1y-P74YlHX3U/viewform?edit_requested=true

Подробнее

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Петр Порошенко
Владимир Зеленский