Чтобы завершить декоммунизацию, нужно переименовать область, - историк

07.11.2016 14:58

Декан исторического факультета ДНУ им. Олеся Гончара, доктор исторических наук, профессор Сергей Свитленко считает процесс декоммунизации в регионе практически завершенным, за исключением некоторых моментов.

Об этом он заявил в эксклюзивном комментарии Интернет-изданию «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Этот процесс завершился, но некоторые важные аспекты еще требуют решения на уровне Верховной Рады Украины. В частности, это касается названия Днепропетровской области. Еще есть и названия учебных заведений. Это уже парафия Министерства образования и науки Украины. Но это тоже очень важный аспект для завершения декоммунизации в области. Есть еще и средние учебные заведения, требующие переименования. Это касается и названий других организаций и заведений. Думаю, еще есть над чем работать. Будем надеяться, что в ближайшее время этот процесс будет завершен.

Если говорить о топонимах, 350 названий – это адекватное число объектов, которые нужно было переименовать. Можно говорить об успешности проведения топонимической реформы. Опыт нашего города и области был высоко оценен Институтом национальной памяти. Днепропетровщина – один из тех регионов, где была концептуально и системно проведена реформа. Главное, что осталось недекоммунизированным – это название области, но это уже сфера деятельности наших народных избранников. Сложность в том, что нужно вносить изменения в Конституцию. Думаю, что в течение следующего года проблема будет решена», - сказал он.

Читайте также: У Дніпрі ще багато вулиць носять назви міст країни-загарбника, - експерт.

Комментарии
Павло
07.11.2016
Шариков, а ленин каким боком к Украине?
йцукен
07.11.2016
может и название государства изменить, которое, говорят ленин создал?...
Последние записи в блогах

Діяльність Українського товариства історії та культури Рівненської області сконцентрована не тільки на Волинському регіоні та Україні.

Вона сягає інших країн Європи, зокрема Естонії, де налагоджені тісні стосунки з українськими патріотами, такими як Тетяна Івушкіна, членом Рівненського Товариства, яка створила в Естонії унікальний український музей.

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Право на податкову соціальну пільгу визначено ПКУ

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Подробнее

Про право на податкову знижку за навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладах

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю