24 листопада у Дніпрі лунатимуть сирени

22.11.2021 12:37   -
Автор:

У Дніпрі в середу, 24 листопада, проводитиметься комплексна перевірка системи централізованого оповіщення населення. О 13:55 увімкнуть електросирени з поданням усного повідомлення.

«Почувши сирену, зберігайте спокій – вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує! Увімкніть радіо або телевізор, уважно прослухайте повідомлення сигналу «Увага всім!» і дійте згідно з отриманою інформацією. Сповістіть про це сусідів, особливо – людей похилого віку. Громадяни, будьте уважні до повідомлень і сигналів цивільного захисту. Це врятує ваше життя, життя ваших близьких та рідних, збереже здоров’я та майно», — наголошують у департаменті громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради.

Департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради нагадує, що головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення по мережі провідного мовлення, а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, автомобілі, оснащені гучномовцями.Для того, щоб привернути увагу населення в екстремальних випадках, включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! Сирена та уривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту – «Увага всім»

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки, тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту.

Прослухавши інформацію, кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.

Повідомлення включає інформацію:

  • про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення;
  •  території (райони, масиви, вулиці, будинки, тощо), які потрапляють в зону ураження;
  •  порядок дій населення, яке знаходиться на даній території;
  •  іншу важливу інформацію.

 Кожний громадянин, який знаходиться на робочому місці, повиненвиконувати всі розпорядження керівника суб’єкта господарської діяльності, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань цивільного захисту.

Якщо громадянин знаходиться вдома, при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

– тримати вдома постійно включеними радіоприймач та телевізор щоби мати можливість своєчасно почути розпорядження центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;

– повідомити про отриману інформацію сусідів;

– постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

– провести у квартирі або будинку протипожежні профілактичні заходи (перекрити газ, водопостачання, електропостачання), підвищити захисні властивості приміщень: зачинити вікна, ущільнити їх;

– мати інформацію про місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо).

Якщо сигнал застав вас у транспорті(магазині) уважно прослухайте повідомлення і дійте відповідно до отриманих інструкцій.