1 квітня розпочався весняний призов строковиків до війська

02.04.2021 07:25   -

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2021 року №71/2021 з 1 квітня розпочнеться весняний призов громадян на строкову військову службу.

Як і раніше, у 2021 році заплановано провести дві призовні кампанії: весняну – з 1 квітня по 30 червня та осінню – з 1 жовтня по 31 грудня. Призову підлягатимуть громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 27 років, які придатні за станом здоров’я до військової служби і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Всього Дніпропетровщина планує призвати понад 1300 громадян. Із них до лав Збройних Сил України – близько 520 юнаків, до Національної Гвардії України – понад 500 осіб. Решта призовників служитимуть у військових частинах Державної спеціальної служби транспорту України та Державної прикордонної служби України.

Термін перебування на строковій службі визначений статтею 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та становить: для призовників, які не мають вищої освіти – 18 місяців; для призовників зі ступенем магістра – 12 місяців.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовники, яким надійшла повістка на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці. Навіть, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку призову, а у разі неявки призовника без поважних причин на він несе встановлену законом відповідальність.

Також хочу нагадати керівникам підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності, що на вимогу районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки вони повинні забезпечити своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.Щодо прав громадян призовного віку на отримання відстрочки або звільнення від призову, повним переліком підстав можна ознайомитись у статтях 17 та 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», або звернувшись у районні територіальні центри комплектування для надання консультацій з цього приводу“, – відзначив Військовий комісар Петриківського РТЦК та СП майор Павло Колос.

За рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року (ред. введено в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014), заборонено залучення військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях