Віталій з 128-ї бригади: від геймдизайнера до начальника штабу

19 квітня 2022 року — день першого бою 128-ї окремої важкої механізованої бригади «Дике Поле» на Донеччині, що назавжди змінив життя її бійців. Свою історію цього дня розповів Віталій, нині начальник штабу одного з батальйонів бригади, який до війни займався розробкою ігор для смартфонів і комп’ютерів.
Як Віталій потрапив на фронт
З початком повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Віталій одразу долучився до Збройних сил України. Випускник військової кафедри, отримавши призначення оперативного чергового 231-го стрілецького батальйону, він опинився серед великої кількості цивільних добровольців, які не мали бойового досвіду, окрім кількох кадрових військових.
Перша бойова операція та критична ситуація
У квітні 2022 року на Донеччині батальйон був направлений на підкріплення фронту під Макарівкою та Старомайорським за умов гострої нестачі часу та підготовки. Вже в перший день бою була втрачена значна кількість досвідчених воїнів: командир батальйону, заступник командира бригади та група зв’язківців загинули під вогнем.
Віталій зізнається, що це був справжній хаос, який вплинув на нього глибоко. Саме завдяки зусиллям полковника Корецького з позивним «Глухар» вдалося організувати оборону і стабілізувати ситуацію.
Опір ворогу та подальша служба
- Бійці батальйону, хоча й не мали достатнього військового досвіду, почали рити окопи на першій лінії оборони.
- Російські війська почали інтенсивний обстріл та штурм позицій, але батальйон вистояв і зупинив наступ ворога.
Через чотири роки Віталій продовжує службу як досвідчений офіцер і начальник штабу батальйону, боронячи Україну в складі бригади «Дике Поле».
Джерело: сторінка 128-ї окремої важкої механізованої бригади «Дике Поле»