Українцям з 2026 року доведеться платити за в’їзд до ЄС

12.05.2026 13:10   -

З останнього кварталу 2026 року в країнах Європейського Союзу запровадять нову систему в’їзду для громадян третіх країн, включно з Україною. Про це повідомляють офіційні джерела ETIAS.

Що зміниться для мандрівників

Відповідно до нових правил, іноземці з безвізовими країнами мають заздалегідь подавати онлайн-заявку на отримання електронного дозволу на в’їзд (ETIAS). Відсутність такого дозволу стане причиною відмови у перетині кордону ЄС.

Вартість дозволу ETIAS

  • Сплата збору становитиме 20 євро.
  • Дозвіл видаватимуть строком до трьох років.
  • Платити потрібно буде не перед кожною поїздкою, а раз на кілька років.
  • Дозвіл втрачає чинність після закінчення терміну дії закордонного паспорта.

Коли почне діяти система

Запуск ETIAS очікується в останньому кварталі 2026 року. Конкретну дату оголосять за кілька місяців до впровадження. Наразі українцям не потрібно вживати жодних дій.

Хто звільняється від оплати

  • Особи молодше 18 років.
  • Громадяни віком понад 70 років.
  • Громадяни ЄС та члени їхніх сімей.
  • Особи з чинною візою.

Умови перебування з ETIAS

Дозвіл дозволяє короткострокове перебування до 90 днів протягом будь-яких 180 днів у країнах ЄС. Проте наявність ETIAS не гарантує автоматичний в’їзд – паспорт та документи перевірятимуть прикордонники, які можуть відмовити у разі невідповідності вимогам.