“Україна має ресурсів на два місяці, ми в безпеці” : Арахамія про затримку допомоги США

10.02.2024 20:09   -

Пакет допомоги Україні в США ще не схвалено, але, найімовірніше, це відбудеться в найближчі два місяці. Україна має ресурси на такий період часу, що дозволяє відчувати себе в безпеці.

Про це заявив голова фракції “Слуги народу” у Верховній Раді Давид Арахамія в інтерв’ю східноєвропейському бюро Report. Говорячи про мобілізацію, нардеп зазначив, що на неї знадобиться додаткове фінансування.

“У нас вистачить ресурсів на два місяці, тому ми почуваємося в безпеці. Щодо фінансування нових хвиль мобілізації, то без демобілізації вона не відбудеться. На оснащення та навчання людей, які беруть участь у мобілізації, будуть потрібні додаткові витрати. У цьому питанні в нас також є союзники”, – сказав він.

Лідер фракції розповів, що під час підготовки до контрнаступу Київ мав понад 200 тисяч навчених солдатів. Деякі з них пройшли навчання в Румунії, Франції, Італії, Іспанії та інших країнах Заходу.

За наявними домовленостями навчання проводилися за рахунок цих держав, розповів Арахамія.

Парламентар додав, що Україна шукатиме можливості фінансування нової мобілізації за рахунок внутрішніх джерел, оскільки ситуація із зовнішнім фінансуванням є досить складною.

“Нещодавно Євросоюз прийняв програму в 50 млрд євро терміном на чотири роки. Тобто ми маємо певні фінансові кошти на наступні чотири роки. Минулого тижня я був у США і став свідком підтримки України. Однак усередині ще залишаються невирішеними питання, пов’язані з кордоном”, – сказав Арахамія.

За матеріалами OBOZ.UA.