Помер Джигарханян

14.11.2020 10:40   -

Сьогодні вранці перестало бити серце великої людини, геніального актора, режисера і вчителя – Армен Борисович Джигарханян, – повідомив друг артиста Артур Согомонян на своїй сторінці facebook.

Цей рік приніс багато неприємностей, сьогодні ще одна трагічна новина прийшла для багатьох шанувальників таланту нашого метра. Важко знайти слова, таких людей більше не буває! Ми – сироти. Впевнений, що пам’ять про Армена Борисовича, а також його твори, житимуть вічно. Світлої пам’яті.

Народний артист СРСР,  Почесний громадянин Єревана, актор театру і кіно Армен Джигарханян помер на 86-му році життя.

У квітні 2018 року Джигарханян був госпіталізований в одну з московських клінік з інфарктом, перебував у комі. Потім він відновився і повернувся до репетицій у театрі. Потім було ще кілька госпіталізацій, лікарі підозрювали гіпертонічний криз і невралгію, але серйозних захворювань не виявляли. Пізніше він неодноразово проходив планові обстеження в лікарнях.

Армен Джигарханян народився 3 жовтня 1935 року в Єревані. Походив зі стародавнього роду тифліських вірмен .

У нас великая профессия»: каким был Армен Джигарханян :: Общество :: РБК

Закінчив Єреванський художньо-театральний інститут (1958). На сцені з 1955 р. З 1969 р. по 1996 р. — в Московському театрі ім. В. Маяковського. З 1996 року керував власним театром “Московський драматичний театр під керівництвом Армена Джигарханяна”.

АКТЁР АРМЕН ДЖИГАРХАНЯН. Обсуждение на LiveInternet - Российский Сервис  Онлайн-Дневников

Під час Російського вторгнення в Україну в березні 2014 року Армен Джигарханян підтримав українців та порівняв дії російського керівництва з діями дурня, процитувавши вірменське прислів’я: Дурень кинув камінь у воду, 100 розумних витягнути не можуть.

Актор заявив, що не підписував і не збирається підписувати жодних листів на підтримку Путіна, оскільки «не розуміє як росіяни і українці можуть ворогувати між собою».

З 1996 року був президентом і художнім керівником Московського драматичного театру. Відомий за ролями в таких фільмах як “Нові пригоди невловимих”, “Собака на сіні”, “Здрастуйте, я ваша тітка”, “Місце зустрічі змінити не можна”, “Тегеран-43” та інші.

Лучшие роли Армена Джигарханяна в кино - Экспресс газета
Яркие роли Армена Джигарханяна
Появились подробности о состоянии Армена Джигарханяна — Российская газета