Норвегія готова підтримати санкції проти Лукашенка

09.09.2020 15:32   -

Норвегія готова підтримати санкції Євросоюзу проти білоруського режиму, якщо Лукашенко не проведе нові чесні вибори. Про це заявила прем’єр-міністерка Норвегії Ерна Солберґ. Разом із міністром оборони вона відвідала базу НАТО в Литві, передає «5 канал». За словами Солберґ, Європа має вимагати від Мінська прозорого волевиявлення, але не вести боротьбу замість білорусів. акож прем’єрка Норвегії зустрілася з головною опоненткою Олександра Лукашенка Світланою Тихановською. 

Росія не буде успішною, поки діє методами "звалища історії" - прем'єр  Норвегії

Що ж до стурбованості Лукашенка військами НАТО на кордоні, прем’єр-міністерка Норвегії заявила, що навчання НАТО не мають нічого спільного з ситуацією в Білорусі. Оскільки норвезькі солдати працюють у Литві в межах програми Розширеної присутності НАТО для захисту країн Балтії та Польщі. Альянс збільшив свій військовий контингент у цих країнах після російської агресії проти України. 

Норвегія збільшить фінансування проектів НАТО – новини на УНН | 13 липня  2016, 16:15

Нагадаємо, що Лукашенко наказав силовим відомствам звернути особливу увагу на пересування військ НАТО територією Литви та Польщі, бо вбачає у них загрозу для безпеки Білорусі, а для нібито захисту країни організував масштабні військові навчання «Слов’янське братство-2020», в яких візьмуть участь російські та сербські армійці.

«Немає нічого тривожного в тому, що солдати стоять близько до білоруського кордону. Якщо хтось опиняється у складній ситуації, в якій зараз Лукашенко, то починає шукати всілякі виправдання. Але війська НАТО перебувають тут від 2017-го. Це частина розширеної передової присутності Альянсу, і вона не має нічого спільного з поточною ситуацією в Білорусі. Це лише гарантія безпеки для країн Балтії та Польщі», – сказала вона.

Нагадаємо, у кінці серпня Литва, Латвія та Естонія першими у світі запровадили персональні санкції проти білоруських посадовців після придушення мирних протестів у Білорусі та сфальсифікованих виборів. 

ПоделитьсяКатегория: общество, Политика