Куди дніпряни можуть звернутися для отримання відшкодування збитків, завданих об’єктами благоустрою комунальної власності?

11.03.2021 10:18   -

У Дніпрі мешканці можуть отримати компенсацію за збитки, завдані об’єктами благоустрою комунальної власності та їхніми елементами. Грошове відшкодування за майно, якому завдано шкоду, виплачується за рахунок міського бюджету в рамках відповідної муніципальної програми. Вона була ухвалена у 2018 році. За цей час мешканцям міста було відшкодовано близько 4 млн грн, з них 1,7 млн грн – за 2020 рік. Про це під час прямої телефонної лінії 10 березня повідомила заступниця директора департаменту правового забезпечення ДМР Наталія Дика.

Серед випадків, коли мешканці отримують таку компенсацію, Наталя Дика згадує й про такі: дерево чи дорожній знак впали на автомобіль, машина постраждала через вибоїну на дорозі тощо.

Для того, щоб отримати відшкодування за такі ситуації необхідно звернутися до міської ради із заявою на ім’я міського голови, де зазначити, яка ситуація трапилася та якому рухомого/нерухомому майну завдано шкоди. Це повинен робити виключно власник майна. Така заява подається протягом 30 днів з моменту пригоди. У разі прострочення цього терміну, особа разом із заявою і пакетом документів подає клопотання щодо поновлення строку і зазначає причини, через які був пропущений 30-денний період.

«До заяви додається: копія паспорта, ідентифікаційного коду, документ, який підтверджує факт пригоди. Наприклад, у випадку наїзду машини на вибоїну або падіння дерева на дорогу представники поліції складають план-схему ДТП. Окрім того, до заяви слід додати звіт експертизи щодо вартості пошкоджень, завданих автомобілю, тобто суми відшкодування. Також заявник додає довідку зі страхової компанії або нотаріально завірену заяву, що громадянин не уклав жодного страхового договору і не отримав страхове відшкодування у зв’язку з тим чи іншим страховим випадком. Тобто, якщо страхова компанія відшкодовує збитки, то міська рада компенсацію вже не виплачує», – підкреслила Наталія Дика.

Усі заяви щодо компенсації збитків, завдані об’єктами благоустрою комунальної власності та їхніми елементами розглядає відповідна комісія у міськраді, яка ухвалює рішення та суму відшкодування. Зазвичай заявник отримує кошти протягом місяця від дати ухвалення рішення виконавчого комітету щодо затвердження договору між громадянином і департаментом благоустрою та інфраструктури міськради.