Ізраїль шукає джерело витоку смоли в Середземному морі, яке призвело до екологічної катастрофи

23.02.2021 14:45   -

Ізраїль намагається знайти корабель, відповідальний за розлив нафти, який залив більшу частину його середземноморської берегової лінії смолою, що призведе до екологічного удару, для очищення якого знадобляться місяці або роки, – повідомляє theguardian.

Тисячі волонтерів зібралися в неділю, щоб очистити пляжі від грудок липких чорних відходів. Ізраїльські військові заявили, що направляють тисячі солдат, щоб допомогти цим зусиллям. Влада попередила всіх інших дотримуватися дистанції до подальшого повідомлення.

Photographs of tar contamination along Israel's northern beaches, taken from a helicopter by Israel Nature and Parks Authority Director, Shaul Goldsteiin, on February 22, 2021.

Екологічні групи назвали це катастрофою. Підтверджуючи серйозність шкоди, вони розмістили фотографії покритих смолою черепах.

In unusual move, Israel slaps gag order on probe into massive oil leak that  decimated shoreline - Israel News - Haaretz.com

Наприкінці минулого тижня на пляжі на півдні Ізраїлю було виявлено винесеного припливом мертвого кита довжиною 17 метрів (55 футів). У неділю Управління з питань природи та парків заявило, що в результаті розтину в тілі кита було виявлено матеріал на масляній основі, очікуються подальші дослідження.

Israel closes Mediterranean beaches after worst oil spill in its history -  Israel News - Haaretz.com

Захід розпочався минулого тижня під час зимового шторму, що ускладнило виявлення смоляних плям та боротьбу з нею у морі, заявили ізраїльські чиновники.

Разом із європейськими агентствами Ізраїль розглядав можливе джерело розливу нафти 11 лютого з корабля, що проходив приблизно у 50 км (21 милі) від берега. Супутникові знімки та моделювання хвильових рухів допомагали звузити пошук.

Міністр охорони навколишнього природного середовища Гіла Гамліель заявила, що тиждень тому за 50 кілометрів від узбережжя було виявлено розлив нафти, і що, можливо, відповідальність за це несе одне з 10 суден, що знаходились у цьому районі.

“Ймовірно існує шанс, що ми зможемо знайти конкретний корабель”, – сказала вона.

У разі виявлення Ізраїль може вжити юридичних заходів. За її словами, одним із шляхів було б подати до суду на страхові компанії на компенсацію, яка допоможе подолати екологічні наслідки, що може коштувати десятки мільйонів шекелів.

Israel's Beaches Drenched In Oil. Authorities Looking