Дніпро став партнером EU4Reconstruction — спільної ініціативи ЄС, Данії, Німеччини, Франції та Литви з відновлення України

22.04.2026 20:50   -

До Дніпра з офіційним візитом прибула делегація EU4Reconstruction (Напрямок 2), а також представники Посольства Данії в Україні. Під час зустрічі з мером Борисом Філатовим сторони підписали домовленість про початок партнерства, котре буде зосереджено на підтримці міста в стратегічному плануванні та підготовці великих інфраструктурних проєктів для громади. Повідомляє “Дніпро Головне” з посиланням на пресслужбу Дніпровської міськради.

«Це для нас довгострокове партнерство з містом. І підписання меморандуму є лише стартом для сталої співпраці. Також Дніпро — місто, яке може ділитися досвідом протистояння російським атакам з іншими муніципалітетами, і це справді важливо. Ми сподіваємося, що досвід, який має Дніпро, він також зможе передати іншим муніципалітетам», — наголосив в.о. керівника програми EU4Reconstruction (Напрямок 2) Тарас Случик.

Дніпро став одним із чотирьох міст-партнерів цього флагманського проєкту — разом із Вінницею, Кременчуком та Миколаєвом.

Співпрацю між EU4Reconstruction (Напрямок 2) та мерією Дніпра реалізовуватиме Міністерство закордонних справ Данії.

«Досвід муніципалітетів України у протистоянні викликам війни буде корисний також і для Данії. Ми дуже зацікавлені в співпраці з містом та спільних проєктах, що створюють додану вартість», — зауважив посол Данії в Україні Томас Лунд-Соренсен.