“Значно випереджає радянські аналоги”: у Буданова показали, як використовують у бойових діях легендарний американський вертоліт Black Hawk. Відео
Українські розвідники опанували та використовують у ході бойових дій американський вертоліт Black Hawk. У ході навчань з “підкорення” “Чорного яструба” спецпризначенці ГУР МОУ відпрацювали десантування бойових груп на поле бою, евакуацію та нічні польоти.
Видовищне відео з навчань показали у Головному управлінні розвідки. Спецпризначенці та пілоти зазначають: американський ґвинтокрил значно перевершує радянські аналоги за всіма характеристиками.
Згідно з повідомленням ГУР, днями на одному з напрямків, де точаться бої, спецпідрозділи розвідки відпрацьовували навички роботи з багатоцільовим вертольотом Black Hawk (“Чорний яструб”).
У програмі навчань – відпрацювання десантування бойових груп на поле бою, евакуація, висадка з десантних тросів, а також нічні польоти.
Воїни стверджують: американський ґвинтокрил за всіма характеристиками значно перевершує радянські Мі-8 та Мі-24, які вважаються аналогами Black Hawk.
“Вертоліт вражає своєю надійністю, легкістю в експлуатації та бойовою живучістю”, – розповів бортінженер американського ґвинтокрила.
Він підкреслює: українські екіпажі освоїли Black Hawk у рекордні терміни – буквально за кілька годин.
“Маючи досвід експлуатації Мі-8 та Мі-24, на “Чорному яструбі” ми полетіли в перший день, як його отримали. Просто сіли і виконали переліт”, – розповідає льотчик.
Серед переваг американського вертольота у порівнянні з тим же радянським Мі-8, Black Hawk вирізняється у рази кращою маневреністю та керованістю. Виграє він також за швидкістю горизонтального польоту.
Час безперервного перебування Black Hawk у повітрі сягає 3 годин, він здатен без проблем пролетіти понад 600 км.
Black Hawk призначений для перевезення особового складу та різноманітних військових вантажів, а також для евакуації поранених та транспортування великогабаритних вантажів. Окрім трьох членів екіпажу – пілота, другого пілота та бортового техніка – ґвинтокрил може перевезти 6 поранених на ношах або 12 бійців.
На висадження групи з 12 воїнів та евакуації з поля бою іншої групи вистачає 3-4 секунди.
“За останній рік рівень наших пілотів колосально виріс. Наразі Україна з легкістю може прийняти близько сотні багатоцільових вертольотів типу “Black hawk”, близько 50 ударних вертольотів типу “Apache”, а також близько 40-60 вантажних вертольотів типу “Chinook”. Таку кількість ми могли би прийняти з мінімальним часом на перенавчання наших пілотів”, – запевнив перший пілот вертольоту з позивним “Маестро”.
За його словами, Black Hawk, що потрапив на відео, вже бере активну участь у бойових діях, зокрема й на території ворога.