Жителям Дніпропетровщини загрожує масове відключення від електрики та водопостачання

21.03.2019 18:30   -
Автор:

Через борги за електрику низка українських водоканалів можуть з 1 квітня припинити постачання води споживачам. Якщо проблема не буде вирішена, без води залишаться більше мільйона жителів Дніпропетровщини.
Про це розповіла віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій, повідомляє Інтернет-видання “ДНІПРО. ГОЛОВНЕ” з посиланням на “Обозреватель”.
За її словами, під загрозою масових відключень опинилися жителі Донецької та Дніпропетровської областей.
“Вода Донбасу” – це Донецька область, “Аульський водовід” – 50% Дніпропетровської області, “Кривбасводопостачання” – це майже весь Кривий Ріг. Досить велика кількість населення, більше мільйона, думаю”, – заявила вона.
Експерт нагадала, що 48 водоканалів України після запровадження закону про ринок роздрібної електроенергії не змогли укласти на вільному ринку контракти з енергопостачальниками та перейшли на “постачальника останньої надії” – компанію “Інтеренерго”.
“Вони не змогли укласти ці контракти, тому що мали великі борги за попередні періоди, і Нацкомісія з 1 січня не встановила їм нові тарифи, які б дозволяли платити за електроенергію. Це такі великі підприємства як “Вода Донбасу”, “Кривбасводопостачання”, “Аульський водовід”, – пояснила вона.
За словами експерта, передбачено, що через 90 днів після набуття чинності закону, “постачальник останньої надії” припиняє свою діяльність, і водоканал повинен укласти договір на вільному ринку.
“З цими водоканалами ніхто не підписує договори, тому що через свою економічну неплатоспроможність вони не можуть на вільному ринку платити за спожиту електроенергію, у них економічно необґрунтовані тарифи”, – констатувала експерт.
Споживачам залишається чекати, поки Кабінет міністрів врегулює проблему разом із Національною комісією ринку комунальних послуг. Тоді водоканали зможуть укласти договори та почнуть споживати електроенергію і постачати воду.
“Будемо сподіватися, що за тиждень вони впораються з ситуацією. Якщо ні – будемо без електрики і без води”, – завершила експерт.